Kopacz o receptach: lekarze nie będą karani

Kopacz o receptach: lekarze nie będą karani
Minister zdrowia Ewa Kopacz (fot. PAP/Grzegorz Jakubowski)
9 lat temu
PAP / wm

Minister zdrowia Ewa Kopacz zapewniła w poniedziałek, że lekarze wprowadzeni w błąd przez osoby nieuprawnione do korzystania z refundacji leków nie będą odpowiadali finansowo za wypisywanie recept.

Kopacz odniosła się do kontrowersji, które wzbudzają niektóre zapisy ustawy refundacyjnej (mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia). Według prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Macieja Hamankiewicza oburzenie środowiska lekarskiego wywołuje fakt, że wystawienie recept osobie nieuprawnionej ma skutkować nałożeniem kar umownych i obowiązkiem zwrotu kwoty refundacji.

Minister zdrowia zapewniła, że zgodnie z przepisami z ustawy refundacyjnej lekarz wprowadzony w błąd przy wypisywaniu recepty nie będzie ponosił odpowiedzialności finansowej. - Nie jest rolą tego rządu i ministra, aby utrudniać życie lekarzy - powiedziała Kopacz. 

Przypomniała także, iż resort zdrowia przygotował sześć ustaw, "których wprowadzenie spowoduje, że z roku na rok będziemy obserwować poprawę w systemie ochrony zdrowia". Kopacz podsumowała również cztery lata w MZ. Wśród sukcesów wymieniła m.in. wzrost wynagrodzeń lekarzy, zwiększenie dostępności do świadczeń, wprowadzenie algorytmu podziału środków NFZ oraz inwestycje w system ratownictwa medycznego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kopacz o receptach: lekarze nie będą karani
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Kopacz o receptach: lekarze nie będą karani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.