Kraków: nauczyciele rozpoczęli strajk, pierwszy dzwonek bez uczniów

Kraków: nauczyciele rozpoczęli strajk, pierwszy dzwonek bez uczniów
(PAP/Paweł Supernak)
2 lata temu
PAP / sz

Flagi Związku Nauczycielstwa Polskiego i Solidarności przy wejściach, a na drzwiach plakaty informujące o strajku można było zobaczyć w poniedziałkowy ranek przechodząc obok krakowskich szkół. W placówkach, które przystąpiły do akcji, był spokój, uczniowie nie przyszli na lekcje.

Zgodnie z informacjami magistratu zajęcia w szkołach zawiesiło około 180 szkół i przedszkoli. Ok. połowa z 317 placówek oświatowych zadeklarowała, że zapewni dzieciom opiekę i zajęcia w swoich budynkach.

Wśród placówek, które w stolicy Małopolski przystąpiły do strajku, jest m.in. Szkoła Podstawowa nr 32 im. Karola Chodkiewicza. W godzinach rannych w placówce panowały spokój i cisza. Uczniowie wraz z pierwszym dzwonkiem nie rozpoczęli lekcji. Każdy obcy, kto wchodzi do szkoły, musi się wpisać na specjalną listę.

Rano na siedmiu nauczycieli (z pominięciem dyrekcji i pracowników sekretariatu), którzy się zgłosili do pracy, przyszło dwóch. Zawieszone są nie tylko lekcje, ale i zajęcia w świetlicy. "Jeśli jakiś uczeń przyjdzie dzisiaj do szkoły, to na pewno nie pozostanie bez opieki" - zapewniła w rozmowie z PAP dyrektor SP 32 Ewa Poznańska.

Jeśli chodzi o wtorek - dodała - to uczniowie też będą mogli liczyć na opiekę. Rodzice za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS zostali poproszeni o telefony, czy ich dzieci będą potrzebowały opieki. "Jeśli znajdą się tacy uczniowie, to zorganizujemy im opiekę" - powiedziała dyrektor.

Jak poinformowała, w placówce udział w strajku zadeklarowało 93 proc. pracowników. W szkole naucza ponad 30 nauczycieli, uczy się ponad 320 uczniów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: nauczyciele rozpoczęli strajk, pierwszy dzwonek bez uczniów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.