Kraków: pierwszy raz w Polsce na świat przyszły sześcioraczki

Kraków: pierwszy raz w Polsce na świat przyszły sześcioraczki
(fot. deposit photos)
1 rok temu
PAP / kw

Informację o przyjściu na świat sześcioraczków - czterech dziewczynek i dwóch chłopców - podała w poniedziałek PAP.

Poród odebrali w poniedziałek przed południem lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego. Jak poinformowali lekarze ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Mama czuje się dobrze, dzieci przebywają w inkubatorach, każde z nich waży około 1 kg.

- Mama i dzieci czują się dobrze. Noworodki są nawet w lepszym stanie, niż przypuszczaliśmy - mówi "Wyborczej" prof. Ryszard Lauterbach, kierownik Oddziału Klinicznego Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, na którym przebywają maluchy.

Najmniejsze dziecko waży 890 gramów, największe - 1300. Lekarze relacjonują, że rodzice niemowląt są jeszcze w szoku. 

Według rzeczniczki prasowej Marii Włodkowskiej najprawdopodobniej jest to pierwszy taki przypadek w Polsce. Sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko - statystycznie raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie, taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

Do informacji o narodzinach odniósł się po południu na Twitterze prezydent Duda. "Niesamowita wiadomość! W Krakowie urodziły się dziś 6-raczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Mama i Dzieci (4 dziewczynki i 2 chłopców) czują się dobrze (jak na tę wyjątkową sytuację). Gratulacje i podziękowania dla Rodziców i Personelu Medycznego!" - napisał.

KS Cracovia zaoferowała rodzeństwu dożywotnie karnety na mecze piłkarzy. "Nie wiemy, komu kibicują rodzice, ale od nas macie dzieciaki dożywotnie karnety na Cracovię" - napisali piłkarze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Opracowanie: Karol Wilczyński
11,99 zł
19,99 zł

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Kraków: pierwszy raz w Polsce na świat przyszły sześcioraczki
Komentarze (1)
31 maja 2019, 14:57
Jeju, ja bym sobie nie poradziła z taką gromadką. Już z jedną Alą mam problemy. Dobrze, że mogę zawsze ze sobą wziąć łóżeczko turystyczne z caretero i zostawić tam córeczke, żeby się grzecznie bawiła pod moim okiem. Życzę powodzenia i dużo cierpliwości! :)

Skomentuj artykuł

Kraków: pierwszy raz w Polsce na świat przyszły sześcioraczki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.