Kraków: wiadomo, kiedy zaczną działać punkty szczepień masowych

Kraków: wiadomo, kiedy zaczną działać punkty szczepień masowych
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
5 miesięcy temu
PAP/kb

Trzy punkty szczepień masowych w Krakowie ostaną uruchomione najprawdopodobniej po weekendzie majowym – poinformował w poniedziałek magistrat.

W Krakowie dostosowane do szczepień zostały: Tauron Arena Kraków, Hala Sportowa WKS Wawel i Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych, które też jest podmiotem wykonującym szczepienia.

"Punkty są gotowe. Każdy z będzie mógł realizować co najmniej tysiąc szczepień dziennie, przy czym punkt w Tauron Arenie Kraków będzie miał możliwość relatywnego zwiększenia szczepień nawet do 2 tys. – jeśli będzie tak wielu zapisanych na szczepienia" – powiedział Łukasz Bartkowicz, dyrektor Miejskiego Centrum Opieki w Krakowie.

Zgodnie z informacjami urzędników, szczepienia w punktach masowych nie ruszą po 25 kwietnia, jak pierwotnie zapowiadano, a najprawdopodobniej po weekendzie majowym, ponieważ przedłużają się procedury związanie z zawarciem umowy pomiędzy NFZ a Miejskim Centrum Opieki.

W Małopolsce punkt szczepień masowych od tygodnia działa już w Olkuszu.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz
27,93 zł
39,90 zł

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Kraków: wiadomo, kiedy zaczną działać punkty szczepień masowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.