Krakowscy radni skarżą się na woj. Kracika

Krakowscy radni skarżą się na woj. Kracika
Wojewoda małopolski nie złożył tego dokumentu, choć na swoją funkcję został powołany rok temu (fot. stanislawkracik.pl)
"Dziennik Polski" / PAP /slo

Wojewoda małopolski Stanisław Kracik do tej pory nie wypełnił rejestru korzyści, w którym umieszczane są informacje o drogich prezentach, otrzymanych w czasie wykonywania swojej funkcji - ujawnia "Dziennik Polski".

Według prawników z Państwowej Komisji Wyborczej rejestr korzyści należy wypełniać tuż po objęciu stanowiska, a później uaktualniać za każdym razem, kiedy coś się w nim zmieni, czyli w przypadku otrzymania jakiegoś wartościowego upominku.

Wojewoda małopolski nie złożył tego dokumentu, choć na swoją funkcję został powołany rok temu. Jego rzeczniczka Joanna Sieradzka tłumaczy, że w tym czasie nie dostał żadnego drogiego prezentu i nie ma innych dochodów poza urzędem. - Jeśli jednak jest takie oczekiwanie, to wojewoda wypełni rejestr korzyści - dodaje.

Sprawą zainteresowało się dwóch byłych krakowskich radnych. Są to Paweł Sularz i Łukasz Osmenda, którzy startują do Rady Miasta z listy prezydenta Jacka Majchrowskiego - rywala Stanisława Kracika w wyborach samorządowych. Wysłali w tej sprawie list do premiera Donalda Tuska z pytaniem, czy w związku z niedopełnieniem wymogów określonych w przepisach antykorupcyjnych przez wojewodę małopolskiego zamierza wyciągnąć jakieś konsekwencje - czytamy w "Dzienniku Polskim".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Krakowscy radni skarżą się na woj. Kracika
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.