Ks. Babiarz wrócił do stowarzyszenia Wiosna, by pełnić funkcję prezesa

Ks. Babiarz wrócił do stowarzyszenia Wiosna, by pełnić funkcję prezesa
(fot. Fakty RMF FM / youtube.com)
1 rok temu
PAP / sz

W poniedziałek ks. Grzegorz Babiarz wrócił do stowarzyszenia Wiosna, organizującego Szlachetną Paczkę, aby pełnić funkcję prezesa. W oświadczeniu dla PAP ksiądz napisał, że "po dwóch miesiącach bezprawia najważniejsze jest przywrócenie bezpieczeństwa w Wiośnie".

Telefon Joanny Sadzik, której zarząd w ostatnich dwóch miesiącach szefował Wiośnie, był w poniedziałek poza zasięgiem.

Ksiądz Babiarz twierdzi, że nadal jest prezesem Stowarzyszenia WIOSNA>>

Jak wynika z relacji współpracowników Wiosny, ks. Babiarz przyszedł w poniedziałek do stowarzyszenia. Wcześniej nie pojawiał się, ponieważ za władze stowarzyszenia uważała się Joanna Sadzik (wcześniej dyrektor projektu Szlachetna Paczka) i jej zarząd: Anna Wilczyńska, Dominika Langer-Gniłka, Jakub Marczyński. Według nieoficjalnych informacji ksiądz poinformował pracowników, że jeśli nie podporządkują się poleceniom, to zostaną zwolnieni.

 

W poniedziałek ks. Grzegorz Babiarz przysłał PAP oświadczenie, w którym napisał że "od 11 lutego 2019 roku Wiosną zarządzały osoby do tego nieuprawnione - prawo określa je mianem uzurpatorów". Dodał, że "dzisiaj, po dwóch miesiącach bezprawia najważniejsze jest przywrócenie bezpieczeństwa w Wiośnie". Jak wyjaśnił, chodzi zarówno o finanse, jak i o dane wrażliwe, czy personalne. "Wiosna przecież przeniknęła sobą całą Polskę, gromadząc wokół siebie nie tylko wolontariuszy i darczyńców, ale również niesamowitą wiedzę o polskim społeczeństwie" - czytamy w oświadczeniu.

Joanna Sadzik, odwołana początkiem lutego, ponownie prezesem Stowarzyszenia WIOSNA >>

Grzegorz Babiarz podkreślił także: "Nie boję się powiedzieć, że sytuacja Stowarzyszenia WIOSNA to obecnie sprawa wagi państwowej".

Pod koniec marca sąd zdecydował o zmianie w KRS stowarzyszenia i wykreśleniu nazwiska Joanny Sadzik jako szefowej Wiosny. Jednocześnie nie podjął decyzji o wpisaniu ks. Grzegorza Babiarza jako prezesa stowarzyszenia. W KRS wciąż nie ma nazwiska prezesa Wiosny. Pełnomocnik ks. Babiarza Paweł Kusak poinformował, że wpis taki jest formalnością.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
23,94 zł
39,90 zł

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Ks. Babiarz wrócił do stowarzyszenia Wiosna, by pełnić funkcję prezesa
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ks. Babiarz wrócił do stowarzyszenia Wiosna, by pełnić funkcję prezesa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.