Lekarze dogadali się z rządem ws. kontraktów

Lekarze dogadali się z rządem ws. kontraktów
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / wab

Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego podpiszą kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok - ustalono w środę podczas rozmów w resorcie zdrowia.

Stawka za świadczenie w ramach podstawowej opieki zdrowotnej nie wzrośnie, ale zgodnie z porozumieniem zmieni się zarządzenie dotyczące m.in. sprawozdawczości, czego domagali się lekarze. Lekarze z PZ zapowiadają, że do rozmów o wzroście stawki powrócą w przyszłym roku.

W dotychczasowych rozmowach z MZ i NFZ, od podniesienia stawki na świadczenia o 72 grosze, PZ uzależniało podpisanie kontraktów z Funduszem. We wtorek na ten temat z przedstawicielami Federacji Porozumienie Zielonogórskie rozmawiał szef rządu Donald Tusk. Do porozumienia jednak nie doszło.

Niepodpisanie do końca grudnia kontraktów oznaczałoby, że od nowego roku pacjenci nie mogliby korzystać z porad w gabinetach 14 tys. lekarzy rodzinnych w ramach ubezpieczenia w NFZ. Fundusz podkreślał, że nie ma środków na podwyżkę.

Porozumienie Zielonogórskie to federacja związków pracodawców ochrony zdrowia, działających w podstawowej opiece zdrowotnej, którzy jesienią 2003 roku sprzeciwili się warunkom kontraktów na świadczenie usług zdrowotnych zaproponowanym przez NFZ. Na początku 2004 r. gabinety lekarzy zrzeszonych w PZ były zamknięte.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Lekarze dogadali się z rządem ws. kontraktów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.