Lekarze: jest przestrzeń do kompromisu

Lekarze: jest przestrzeń do kompromisu
(fot. PAP/Wojciech Pacewicz )
PAP / psd

Jest przestrzeń do kompromisu, ale protest pieczątkowy na razie będzie kontynuowany - powiedział dziennikarzom prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski po środowym spotkaniu lekarzy z premierem Donaldem Tuskiem.

W spotkaniu z Tuskiem uczestniczyli m.in. przedstawiciele PZ, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, portalu Konsylium24 oraz Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Dodał, że szczegóły ws. zmiany przepisów refundacyjnych ma przedstawić Ministerstwo Zdrowia.

PAP dowiedziała się nieoficjalnie od uczestników spotkania z Tuskiem, że MZ ma zmienić rozporządzenie nakładające na lekarzy obowiązek określania na receptach poziomu odpłatności za leki.

Od początku roku lekarze m.in. z OZZL i PZ - w proteście przeciwko przepisom refundacyjnym, które ich zdaniem są zbyt restrykcyjne i nakładają na medyków biurokratyczne obowiązki - nie określają na receptach poziomu refundacji leku i stawiają pieczątkę: "Refundacja leku do decyzji NFZ". Część pacjentów mimo prawa do wykupienia leków ze zniżką musi płacić za nie więcej.

Na środę po południu zaplanowano spotkanie przedstawicieli Naczelnej Rady Lekarskiej z ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem. Mają w nim uczestniczyć także reprezentanci Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lekarze: jest przestrzeń do kompromisu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.