Lubelskie, gmina Jeziorzany. Nie żyje 48-latek. Zagryzły go psy

Lubelskie, gmina Jeziorzany. Nie żyje 48-latek. Zagryzły go psy
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Sąd nie zastosował tymczasowego aresztu wobec właściciela psów, które zagryzły 48-latka w gminie Jeziorzany (Lubelskie) – poinformowała PAP w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

Dodała, że sąd również nie zastosował żadnych innych środków zapobiegawczych wobec podejrzanego 62-latka, któremu prokuratora przedstawiła zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Gmina Jeziorzany: 48-latek zagryziony przez psy

"Na razie zapoznajemy się z decyzją sądu i zastanawiamy, czy złożyć zażalenie" – powiedziała Kępka.

Podejrzany 62-letni Jerzy B. przyznał się w prokuraturze do zarzucanych mu czynów. Złożył krótkie wyjaśnienia, tłumaczył, m.in., że kilka dni temu psy uciekły mu z posesji, próbował je znaleźć, ale się nie udało.

DEON.PL POLECA

Zwłoki zagryzionego przez psa 48-latka zostały znalezione w sobotę na terenie jednej ze wsi w gminie Jeziorzany w pow. lubartowskim. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że - najprawdopodobniej owczarki belgijskie - zaatakowały go, gdy jechał na rowerze. Na jednej z pobliskich posesji funkcjonariusze odnaleźli agresywne psy. Najpierw oddano strzały ze środkiem usypiającym, ale to nie zadziałało – psy nadal były bardzo agresywne – i podjęto decyzję o odstrzeleniu zwierząt. Jeden z czworonogów padł na miejscu, a drugi po postrzeleniu uciekł.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Psy i koty - fakty, ciekawostki i zadania!

„Wszystko wiem” to seria, która zachwyci każde dziecko. W środku znajdziecie zaskakujące fakty, ciekawostki i zadania, które:

  • wzbogacają wiedzę, 
  • rozwijają kreatywność i spostrzegawczość,
  • skłaniają do myślenia,
  • ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Lubelskie, gmina Jeziorzany. Nie żyje 48-latek. Zagryzły go psy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.