Ludwik Dorn przystąpił do klubu Solidarnej Polski

Ludwik Dorn przystąpił do klubu Solidarnej Polski
Poseł KP Solidarna Polska Ludwik Dorn podczas debaty nad informacją premiera w sprawie przyszłości Unii Europejskiej, w Sejmie. (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / wm

B. marszałek Sejmu i b. wiceprezes PiS Ludwik Dorn przystąpił w czwartek do klubu Solidarnej Polski - poinformował PAP szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk.

Politycy Solidarnej Polski przed południem w specjalnej uchwale przyjęli Dorna do swojego klubu. - Ludwik Dorn został dzisiaj członkiem klubu Solidarnej Polski. To ważne wzmocnienie naszego klubu - powiedział PAP Mularczyk.

Pojawiły się też nieoficjalne informacje - ze źródeł zbliżonych do klubu SP - że Dorn jest przymierzany do objęcia funkcji szefa klubu SP albo wicemarszałka Sejmu.

Pytany o to Mularczyk, odparł, że nie ma takich planów, by Dorn zastąpił go na funkcji szefa klubu.

Z kolei rzecznik klubu Patryk Jaki powiedział PAP, że jeżeli jeszcze kilku posłów przejdzie do klubu Solidarnej Polski, to SP będzie rekomendować Ludwika Dorna na wicemarszałka Sejmu. - Mamy nadzieję, że tak będzie, że prześcigniemy liczbowo posłów zarówno PSL, jak i SLD - dodał Jaki.

W jego ocenie przejście Dorna do Solidarnej Polski to kolejny dowód na to, że Zbigniew Ziobro łączy prawicę, a nie dzieli. - Jest to tylko początek naszej wielkiej drogi do zwycięstwa. Jak widać, także Ludwik Dorn uwierzył w to, że PiS nie będzie wygrywało żadnych wyborów i potrzebna jest w Polsce nowa inicjatywa na prawicy - zaznaczył.

Były marszałek Sejmu i były wiceprezes PiS wszedł do Sejmu z list PiS, ale nie został członkiem klubu PiS. Jednak o możliwości przejścia Dorna do Solidarnej Polski media spekulowały od dłuższego czasu.

Pod koniec listopada na jednej z konferencji prasowej w Sejmie z politykami SP Dorn przekonywał, że chce pozostać posłem niezrzeszonym, lecz strategicznym dla niego partnerem w różnych przedsięwzięciach będą "ziobryści".

Mówił wówczas, że mimo iż w rządzie PiS był w "pewnym konflikcie" z Ziobrą - ówczesnym ministrem sprawiedliwości - współpraca obecnie między nimi jest możliwa.

- Koniec i kropka. Było, minęło. W polityce należy mieć bardzo dobrą pamięć, ale nie należy być pamiętliwym, mściwym i nie należy być 'zapieklakiem'. Ani pan minister, ani ja nie jesteśmy 'zapieklakami' i współpracujemy bardzo dobrze. Innym to też radzimy - powiedział wówczas Dorn.

Po przejściu Dorna do klubu SP liczy 20 posłów i jednego senatora.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ludwik Dorn przystąpił do klubu Solidarnej Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.