Małopolska: 25 placówek POZ jest zamkniętych

Małopolska: 25 placówek POZ jest zamkniętych
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

25 poradni POZ w Małopolsce nie przyjmowało w poniedziałek pacjentów. Jak powiedziała rzeczniczka małopolskiego NFZ Jolanta Pulchna, w ostatnim czasie na podpisanie umów zdecydowały się cztery placówki: trzy w powiecie limanowskim i jedna w powiecie suskim.

Działają 444 z 469 poradni w regionie. - Problem z dostępem do lekarza rodzinnego może mieć niespełna 5 proc. mieszkańców regionu. Osoby te powinny szukać pomocy w szpitalnych oddziałach ratunkowych bądź izbach przyjęć oraz w ambulatoriach nocnej i świątecznej opieki medycznej - powiedziała Pulchna.

Umów wciąż nie podpisało: osiem na 24 placówki POZ w powiecie limanowskim, osiem na 28 w powiecie nowotarskim, sześć z 18 w powiecie suskim i trzy z 26 w powiecie myślenickim.

Jak dowiedziała się PAP pojawiły się oferty podmiotów, które w miejscach, gdzie nie działają przychodnie zrzeszone w Porozumieniu Zielonogórskim, chcą otworzyć poradnie POZ i świadczyć usługi.

Dla pacjentów z Małopolski NFZ uruchomił całodobową infolinię 800 007 797; pracownicy Funduszu informują o czynnych gabinetach POZ, izbach przyjęć, oddziałach ratunkowych i świątecznej opiece zdrowotnej. Pacjenci pozbawieni obecnie opieki mają otrzymać także listy z wykazem miejsc, w których otrzymają pomoc medyczną.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Małopolska: 25 placówek POZ jest zamkniętych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.