Małopolska: Dwie osoby rażone piorunem

PAP / psd

Małżeństwo idące chodnikiem w Niedzicy nad jeziorem Czorsztyńskim zostało w niedzielę porażone piorunem. Po przyjeździe karetki mężczyzna był nieprzytomny - poinformował PAP dyżurny nowotarskiej policji. Wcześniej w Tatrach piorun poraził dwóch turystów.

Po skutecznej reanimacji, karetka pogotowia zabrała mężczyznę i kobietę, która doznała lżejszych obrażeń, do szpitala w Nowym Targu.

W niedzielę również w Tatrach piorun poraził dwóch turystów na Giewoncie. Jeden z nich doznał ciężkich obrażeń. Obaj mężczyźni śmigłowcem zostali przetransportowani do zakopiańskiego szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Giewont jest jednym z najniebezpieczniejszych szczytów w Tatrach, niemal każdego roku dochodzi tam do wypadków porażenia piorunem. Stojący na Giewoncie piętnastometrowy żelazny krzyż oraz łańcuchy asekuracyjne przyciągają wyładowania atmosferyczne.

Seria pożarów po uderzeniu piorunów w Małopolsce

Aż 11 pożarów budynków, które wybuchły z powodu uderzenia pioruna, zanotowali w niedzielę małopolscy strażacy.

Jak poinformował PAP dyżurny małopolskiej straży pożarnej, z powodu uderzenia pioruna interweniowano przy pożarach sześciu domów, czterech stodół a w jednym przypadku paliła się stajnia. Dwa domy - po jednym w powiecie nowotarskim i myślenickim - spłonęły niemal całkowicie.

W woj. małopolskim nadal pada deszcz, ale według strażaków na razie nie ma większego zagrożenia wystąpienia z koryt większych rzek. Są za to kłopoty z drobnymi ciekami wodnymi, przez co podtapiane są np. piwnice domów. Do takich sytuacji dochodzi w powiatach limanowskim i sądeckim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Małopolska: Dwie osoby rażone piorunem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.