Małopolskie: w przyszłym tygodniu wstępne podsumowanie strat po ulewach

Małopolskie: w przyszłym tygodniu wstępne podsumowanie strat po ulewach
(fot. PAP/Grzegorz Momot)
PAP / jp

W przyszłym tygodniu można spodziewać się wstępnego podsumowania strat spowodowanych przez ulewne deszcze, które dotknęły południową Małopolskę - powiedziała PAP w sobotę rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

- Na razie strażacy pomagają mieszkańcom miejscowości dotkniętych przez żywioł w sprzątaniu, a później komisje będą szacowały straty. Dotychczas siedem samorządów zadeklarowało, że wystąpi o środki z budżetu państwa na wypłatę zasiłków dla poszkodowanych w wyniku ulewnych deszczy - dodała rzeczniczka.

O środki z rezerwy celowej budżetu państwa zamierzają wystąpić gminy: Ochotnica Dolna, Dobra, Nowy Targ, Kamienica, Krościenko nad Dunajcem oraz miasto i gmina Limanowa.

Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego wysłali zapytania o pomoc do 50 ośrodków pomocy społecznej, które są na terenie gmin dotkniętych klęską żywiołową w powiatach: limanowskim, nowotarskim, tatrzańskim, suskim i gorlickim.

Na wtorek wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwołał sztab, który ma wstępnie podsumować straty wyrządzone ulewami.

- Jeżeli chodzi o straty w infrastrukturze komunalnej, najpierw podsumowuje je komisja gminna, a później jest to weryfikowane przez komisję wojewódzką. Dalej jest uruchamiana procedura wypłaty środków pieniężnych - wyjaśniła Paździo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Małopolskie: w przyszłym tygodniu wstępne podsumowanie strat po ulewach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.