Manipulacje wyborcze prezentem dla Putina?

Manipulacje wyborcze prezentem dla Putina?
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
Magdalena Michalska / Gazeta Polska Codziennie / slo

Z cząstkowych wyników wyborów samorządowych podanych przez PKW wynika, że bardzo dobry wynik zanotowało PSL. - Jeżeli takie będą ostateczne wyniki, to jest to prezent dla Władimira Putina.

Wszak to PSL jest odpowiedzialne za umowy energetyczne, jakie Polska zawierała z Rosją - mówi dr Jerzy Targalski ze Studium Europy Wschodniej UW. Tymczasem ABW wciąż zastanawia się, na kogo zrzucić odpowiedzialność za wyborczą kompromitację.

Coraz więcej osób twierdzi, że oddało głos na danego kandydata, a tymczasem wyniki pokazują, że otrzymał on np. zero głosów. Taka sytuacja spotkała m.in. zakonnice z Krakowa.

O zdarzeniu opowiadał "Gościowi Niedzielnemu" ojciec Jan Maria Szewek. W poniedziałek jedna z zakonnic postanowiła sprawdzić, ile głosów otrzymali kandydaci, na których oddała głos. - Okazało się, że zarówno kandydat do rady miasta, jak i kandydat do sejmiku małopolskiego, na których głosowała, nie otrzymali żadnego głosu. Siostra podzieliła się tą informacją ze znajomymi. […] Siostry mają pewność, że przynajmniej osiem osób oddało głos na tego samego kandydata. […] Tymczasem oficjalnie ma tych głosów zero - relacjonuje o. Szewek.

DEON.PL POLECA

Zwróciliśmy się do PKW o informację nt. liczby kart do głosowania bez żadnych skreśleń. Uwzględniono je bowiem w liczbie nieważnych, kiedyś natomiast były podawane odrębnie.

Zapytaliśmy również, czy PKW może podać, ile w tych wyborach samorządowych oddano głosów pustych, a ile z więcej niż jednym skreśleniem? Odpisano nam, że liczby głosów bez żadnych skreśleń PKW nie podaje od momentu wejścia w życie kodeksu wyborczego (5 stycznia 2011 r.)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Manipulacje wyborcze prezentem dla Putina?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.