"Marsz Niepodległości": nie złamiemy prawa

"Marsz Niepodległości": nie złamiemy prawa
7 lat temu
PAP / pz

Komitet honorowy i organizatorzy niedzielnego "Marszu Niepodległości" zapewnili w piątek, że ich demonstracja będzie zgodna z prawem. Apelowali do mediów o rzetelne jej relacjonowanie, a do policji - o nieeskalowanie atmosfery, co - ich zdaniem - ma miejsce.

W piątek prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki, Krzysztof Kawęcki i Ryszard Opara z komitetu honorowego marszu, mec. Łukasz Moczydłowski, szef sekcji prawnej stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" oraz Jarosław Romaniuk z Obozu Narodowo-Radykalnego podkreślili, że ich marsz to przedsięwzięcie mające na celu upamiętnienie wielkiego święta - odzyskania niepodległości przez Polskę. - Przyrzekamy szanować prawo i apelujemy do mediów o rzetelne relacje - powiedział Opara.

- W komitecie honorowym nie ma żadnych faszystów, lecz osoby, które swoje życie poświęciły wolnej Polsce - przekonywał dr Kawęcki, wymieniając kombatantów z Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej, a także biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza, profesorów: Krystynę Pawłowicz (posłanka PiS), związanych z Radiem Maryja Ryszarda Bendera i Jerzego Roberta Nowaka, Jana Kobylańskiego, Kornela Morawieckiego, dziennikarzy Jana Pospieszalskiego i Wojciecha Cejrowskiego oraz sportowców: Artura Szpilkę i Piotra Wyszomirskiego. - Komitet będzie szedł na czele marszu - zapowiedział Kawęcki.

Według Opary, prezydent Bronisław Komorowski zdecydował się zorganizować marsz 11 listopada pod swoim patronatem "na kanwie sukcesu zeszłorocznego marszu niepodległości". Winnicki uznał, że prezydencka inicjatywa to "pusta oficjałka przypominająca pochody pierwszomajowe". - Część uczestników marszu prezydenckiego jest opłacana, bo dostaje diety. Nasi uczestnicy robią to za darmo. My w marszu prezydenckim uczestniczyć nie będziemy, bo uważamy, że Bronisław Komorowski nie działa na rzecz suwerenności Polski - oświadczył szef Młodzieży Wszechpolskiej.

Organizatorzy marszu mówili też, że mają zastrzeżenia do policji, która miała zastraszać "działaczy narodowych" zatrzymując ich w całym kraju i wypytując o to, kto i w jaki sposób udaje się na niedzielny marsz do Warszawy. Zapowiedzieli zawiadomienie do prokuratury o nadużyciu władzy przez policję.

Zarazem Winnicki zapewnił, że organizatorzy marszu współpracują z policją. - Za bezpieczeństwo na ulicach odpowiada policja, my nie zamierzamy łamać prawa - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Marsz Niepodległości": nie złamiemy prawa
Komentarze (6)
W
Wasiak
10 listopada 2012, 03:41
We Włodawie służby przesłuchiwały miejscowych ojców paulinów, ponieważ podczas Mszy świętej w tamtejszym klasztorze została podana w ogłoszeniach parafialnych informacja o wyjeździe na Marsz.   W Przemyślu kibice dostają wezwania, w dniu 11.11, do stawienia sie w godzinach rannych na komendę Kibice z Białegostoku dostali wezwania na komisariat. Termin wezwania: 11.11.2012 !!! W Płocku po meczu z Resovia jest to samo, wszyscy dostają wezwania na 11.11
S
solo
10 listopada 2012, 01:26
Służby utrudniają organizację wyjazdów na Marsz Niepodległości Otrzymujemy kolejne informacje o policyjnych działaniach, które mają na celu udaremnienie dojazdu do Warszawy na Marsz Niepodległości zorganizowanych grup z wielu miast w Polsce. Policjanci z komendy w Gdyni wydzwaniają do wszystkich firm przewozowych w regionie, szukając tej która zobowiązała się przewieźć zorganizowane grupy na Marsz Niepodległości. Do tej pory udało się policjantom przestraszyć już dwóch przewoźników. Scenariusz jest zawsze taki sam. Policjant przedstawia się i mówi przewoźnikowi, że grupa którą będzie wieść do Warszawy to groźni kibole którzy na pewno zdemolują autokar, natomiast sama policja odmawia udzielenia ochrony. Ostatni z tych przewoźników wycofał się wczoraj z rana.
X
xxL
10 listopada 2012, 00:36
Mamy informacje, że polskie służby zatrzymały pasażerów samolotu relacji Budapeszt-Warszawa, na warszawskim lotnisku Modlin. Powodem zatrzymania jest podejrzenie, że...pasażerowie WEZMĄ UDZIAŁ W MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI. Demoliberalna dyktatura platformy zaciska kleszcze! https://www.facebook.com/Niepodleglosci.Marsz Wśród zatrzymanych na modlińskim lotnisku znajduje się dwóch posłów do węgierskiego parlamentu i kilku radnych samorządowych. http://wpolityce.pl/wydarzenia/40298-wegierscy-uczestnicy-marszu-niepodleglosci-zatrzymani-na-lotnisku-w-modlinie Porównania Polski do Białorusi powoli przestają być przesadą
U
uwaga
9 listopada 2012, 22:39
Zagraniczne bojówki szykują się na Warszawę http://www.radiomaryja.pl/informacje/zagraniczne-bojowki-szykuja-sie-na-warszawe/
OP
ot, POlszewia
9 listopada 2012, 20:22
Mamy informacje, że polskie służby zatrzymały pasażerów samolotu relacji Budapeszt-Warszawa, na warszawskim lotnisku Modlin. Powodem zatrzymania jest podejrzenie, że...pasażerowie WEZMĄ UDZIAŁ W MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.  Demoliberalna dyktatura platformy zaciska kleszcze! https://www.facebook.com/Niepodleglosci.Marsz
L
Lilou
9 listopada 2012, 19:51
„Na zaproszenie przyjeżdża duża grupa Węgrów, naszych przyjaciół, którzy chcą podziękować za nasz udział w obchodach ich święta narodowego w Budapeszcie” – napisał w liście do członków szef klubów „GP” Ryszard Kapuściński. Na czele delegacji węgierskiej przyjadą: dr László Csizmadia – prezes CET-CÖF, dr Annamária Pethő – prezes stowarzyszenia Kobiety na rzecz Narodu Węgierskiego, László Horváth – prezes Krajowego Związku Kolejowych Klubów Emeryta, Konrad Sutarski – prezes Muzeum Węgierskiej Polonii w Budapeszcie, Joanna Urbańska – przewodnicząca Klubu „GP” w Budapeszcie. „Szanowni Państwo, musimy zrobić wszystko, żeby Węgrzy czuli się w Warszawie bezpiecznie” – pisze Kapuściński. http://niezalezna.pl/34626-w-niedziele-odzyskujemy-polske Z ostatniej chwili! Delegacja węgierska, która właśnie przyleciała do Polski. Została zatrzymana na lotnisku w Modlinie.

Skomentuj artykuł

"Marsz Niepodległości": nie złamiemy prawa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.