Mieszkańcy Mazowsza mają 5,8 mld zł długu

Mieszkańcy Mazowsza mają 5,8 mld zł długu
(fot. dave dugdale / flickr.com)
PAP / slo

Dług mieszkańców województwa mazowieckiego na koniec czerwca br. przekraczał w sumie ponad 5,8 mld zł - wynika z najnowszego raportu InfoDług, przygotowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, do którego dotarła PAP.

Z danych wynika, że na koniec minionego miesiąca na Mazowszu mieszkało 293,8 tys. osób, które nie radziły sobie z terminowym regulowaniem płatności; ponad 59 proc. z tej grupy to mężczyźni. Łączna kwota niespłaconych zobowiązań mieszkańców województwa mazowieckiego jest drugą najwyższą w Polsce, po Śląsku.

Według wyliczeń BIG InfoMonitor średnio każdy z mieszkańców Mazowsza ma 19 tys. 818 zł długu.

"Obecnie najwięcej dłużników mieszkających na Mazowszu jest w wieku 30-39 lat; w tej grupie wiekowej ze spłacaniem terminowym zobowiązań nie radzi sobie blisko 50 tys. mężczyzn" - napisano w raporcie.

Autorzy badania wskazali też, że województwem o najmniejszej liczbie dłużników jest świętokrzyskie; na koniec czerwca było ich nieco ponad 48 tys., a ich łączne zadłużenie sięgnęło 589,5 mln zł. Oznacza to, że średnio każdy mieszkaniec tego regionu ma 12 tys. 260 zł długu.

"Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą pochwalić się najniższym średnim zadłużeniem w Polsce i co ciekawe, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmalało ono o ponad 187 zł" - dodano w raporcie.

Raport InfoDług powstaje w oparciu o informacje zgromadzone przez BIG InfoMonitor w Rejestrze Dłużników, dane z Biura Informacji Kredytowej i Bankowego Rejestru Związku Banków Polskich.

Pełny raport dotyczący zadłużenia Polaków BIG InfoMonitor opublikuje w poniedziałek ok. godz. 11.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mieszkańcy Mazowsza mają 5,8 mld zł długu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.