Mieszkańcy Mazowsza mają 5,8 mld zł długu

Mieszkańcy Mazowsza mają 5,8 mld zł długu
(fot. dave dugdale / flickr.com)
PAP / slo

Dług mieszkańców województwa mazowieckiego na koniec czerwca br. przekraczał w sumie ponad 5,8 mld zł - wynika z najnowszego raportu InfoDług, przygotowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, do którego dotarła PAP.

Z danych wynika, że na koniec minionego miesiąca na Mazowszu mieszkało 293,8 tys. osób, które nie radziły sobie z terminowym regulowaniem płatności; ponad 59 proc. z tej grupy to mężczyźni. Łączna kwota niespłaconych zobowiązań mieszkańców województwa mazowieckiego jest drugą najwyższą w Polsce, po Śląsku.

Według wyliczeń BIG InfoMonitor średnio każdy z mieszkańców Mazowsza ma 19 tys. 818 zł długu.

"Obecnie najwięcej dłużników mieszkających na Mazowszu jest w wieku 30-39 lat; w tej grupie wiekowej ze spłacaniem terminowym zobowiązań nie radzi sobie blisko 50 tys. mężczyzn" - napisano w raporcie.

Autorzy badania wskazali też, że województwem o najmniejszej liczbie dłużników jest świętokrzyskie; na koniec czerwca było ich nieco ponad 48 tys., a ich łączne zadłużenie sięgnęło 589,5 mln zł. Oznacza to, że średnio każdy mieszkaniec tego regionu ma 12 tys. 260 zł długu.

DEON.PL POLECA

"Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą pochwalić się najniższym średnim zadłużeniem w Polsce i co ciekawe, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmalało ono o ponad 187 zł" - dodano w raporcie.

Raport InfoDług powstaje w oparciu o informacje zgromadzone przez BIG InfoMonitor w Rejestrze Dłużników, dane z Biura Informacji Kredytowej i Bankowego Rejestru Związku Banków Polskich.

Pełny raport dotyczący zadłużenia Polaków BIG InfoMonitor opublikuje w poniedziałek ok. godz. 11.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mieszkańcy Mazowsza mają 5,8 mld zł długu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.