Minister Czarnek podpisał rozporządzenie o powrocie do szkół dzieci z klas I-III

Minister Czarnek podpisał rozporządzenie o powrocie do szkół dzieci z klas I-III
1 tydzień temu
PAP/dm

Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie, które od poniedziałku przyszłego tygodnia pozwala na naukę stacjonarną dzieciom klas I-III w 11 województwach.

Od 26 kwietnia część obostrzeń zostanie poluzowana w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń.

Otwarte będą w nich salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas I-III szkoły przejdą na nauczanie hybrydowe. Inne ograniczenia pozostaną.

- Przed momentem – dosłownie pięć minut temu – podpisałem rozporządzenie, które od poniedziałku przyszłego tygodnia pozwala na pójście do nauki stacjonarnej dzieciom I-III w jedenastu województwach, w tym m.in. woj. warmińsko-mazurskim i właśnie mazowieckim - powiedział w czwartek w Telewizji Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Dodał, że „szkoła się odradza”. - Mamy rzeczywiście już okoliczności pandemiczne, które pozwalają na powrót do nauki stacjonarnej, a zatem realizuje się ten scenariusz, który od kilku tygodni zakładaliśmy, że jeszcze w kwietniu będzie możliwość powrotu do nauki stacjonarnej – przynajmniej stopniowo - zastrzegł Czarnek.

- Jesteśmy również przekonani, że jeżeli dynamika spadku zakażeń się utrzyma, to maj będzie tym miesiącem, w którym istnieje bardzo duża szansa na powrót do nauki stacjonarnej wszystkich uczniów, wszystkich szkół w całej Polsce - dodał. Podkreślił, że wszystko zależy od sytuacji pandemicznej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Minister Czarnek podpisał rozporządzenie o powrocie do szkół dzieci z klas I-III
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.