Morawiecki o wojnie. "Być z Ukrainą w tych najczarniejszych czasach, to nasz obowiązek"

Morawiecki o wojnie. "Być z Ukrainą w tych najczarniejszych czasach, to nasz obowiązek"
Fot. PAP/Leszek Szymański
PAP/ kb

Siła odpowiedzi na to, co dzieje się na Ukrainie zależy w dużym stopniu od siły i spójności głosu państw Europy Środkowej i Wschodnie; być z Ukrainą w tych najczarniejszych czasach, to nasz obowiązek - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki po polsko-słowackich konsultacjach międzyrządowych.

Mateusz Morawiecki na Słowacji

W piątek Drużbakach Wyżnych w kraju preszowskim na Słowacji po raz trzeci odbyły się konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premierów Mateusza Morawieckiego i Eduarda Hegera. Podczas wspólnej konferencji prasowej szef polskiego rządu podkreślił, że "dzisiaj siła odpowiedzi na to, co dzieje się na Ukrainie, na tą niebywałą agresję Rosji, zależy w dużym stopniu od siły i spójności głosu państw Europy Środkowej i Wschodniej".

"Głos Polski i Słowacji jest tym ważniejszy, im bardziej spójny. Dlatego z ogromną radością muszę zauważyć, że dzisiaj mówiliśmy w pełni jednym głosem o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, o wyzwaniach strategicznych z tym związanych, a także o szansach na rozwój naszego subregionu, regionu karpackiego, ale także Europy Środkowej" - dodał premier.

Morawiecki relacjonował, że większość piątkowego spotkania była poświęcona agresji Rosji na Ukrainę. "Trzeba mieć świadomość, że Rosja wprawdzie nie odniosła takich militarnych zwycięstw, jakie planowała na samym początku, ale bynajmniej wojna nie jest jeszcze zakończona. I to bohaterskiej obronie Ukrainy przez Ukraińców zawdzięczamy to, iż dzisiaj wojna toczy się właśnie na wschodniej Ukrainie" - stwierdził premier.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Skomentuj artykuł

Morawiecki o wojnie. "Być z Ukrainą w tych najczarniejszych czasach, to nasz obowiązek"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.