Morawiecki: szpitale tymczasowe pierwszą linią szczepień

Morawiecki: szpitale tymczasowe pierwszą linią szczepień
Fot. PAP/Paweł Supernak
5 miesięcy temu
PAP/kb

"Sieć szpitali tymczasowych to ostatnia linia obrony przed COVID-19, ale dzisiaj także pierwsza linia szczepień" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, podsumowując środową wizytę w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu.

"Sieć szpitali tymczasowych to ostatnia linia obrony przed COVID-19, ale dzisiaj także pierwsza linia szczepień. Coraz częściej pada także pytanie o ich rolę w momencie, gdy dzięki procesowi szczepień, zwalczymy III falę koronawirusa. Część szpitali tymczasowych będziemy chcieli przekształcić w szpitale rehabilitacji pocovidowej. Dla wielu pacjentów taka rehabilitacja jest niezbędna" - napisał na Facebooku premier.

Jak dodał, o tym wszystkim rozmawiał w gronie dyrektorów jednostek medycznych z Dolnego Śląska.

Podkreślił, że zdecydowano o powiększeniu na całym Dolnym Śląsku bazy łóżek dla pacjentów COVID-19, ale i wszystkich innych schorzeń.

"To co usłyszałem, jest świadectwem tego, w jak odpowiedzialny sposób myśli kadra medyczna pod przewodnictwem Jarosława Obremskiego - Wojewody Dolnośląskiego. Raz jeszcze dziękuję wszystkim salowym, pielęgniarkom, lekarzom, pracownikom personelu medycznego, którzy walczą z COVID-19 każdego dnia, ale także walczą o zdrowie i życie Polaków zmagających się z innymi chorobami" - podkreślił Morawiecki.

"Czas tej strasznej III fali pandemii to najtrudniejszy moment dla służby zdrowia i dla nas wszystkich. Współpraca i odpowiedzialność - taka jaką widziałem na Dolnym Śląsku - jest jedyną słuszną odpowiedzią na tę sytuację" - dodał szef rządu. 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski
31,43 zł
44,90 zł

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Morawiecki: szpitale tymczasowe pierwszą linią szczepień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.