MSWiA: "Potrzeba czasu na oszacowanie strat"

MSWiA: "Potrzeba czasu na oszacowanie strat"
Wiadomo już, że powódź dotknęła większość gmin w w województwie śląskim. Podobnie jest w woj. małopolskim i podkarpackim (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)
PAP / zylka

Potrzeba czasu na oszacowanie strat wywołanych powodzią; wiadomo już, że w województwie śląskim dotkniętych nią zostało większość gmin, podobnie będzie zapewne w woj. małopolskim i podkarpackim - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister SWiA Tomasz Siemoniak.

Wiceminister odpowiadał na pytania posłów PSL: Wiesława Rygla i Mieczysława Kasprzaka.

Jak przypomniał, już w środę zdecydowano o uruchomieniu 43,5 mln złotych z rezerwy celowej budżetu państwa dla województw poszkodowanych przez powódź. Z tej puli każda z gmin dostanie środki do 100 tys. zł na najpilniejsze działania - np. zakup paliwa do pomp. Siemoniak dodał również, że w rezerwie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych zabezpieczonych jest 700 mln zł.

Powiedział również, że resort środowiska przygotowuje projekt specustawy, która ma przyspieszać inwestycje związane z działaniami przeciwpowodziowymi.

DEON.PL POLECA

Posłowie pytali go również, jak służby radzą sobie z powodzią. - Zaangażowane są wszystkie siły i środki, które są w gestii rządu, szefa MSWiA i szefa MON. W akcji uczestniczy 47 tys. strażaków, 4 tys. policjantów, 1110 żołnierzy. Na tereny objęte powodzią został skierowany sprzęt - m.in. 10 tys. pojazdów pożarniczych, 58 wojskowych transporterów pływających i łodzi, 5 policyjnych śmigłowców - podkreślił Siemoniak.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

MSWiA: "Potrzeba czasu na oszacowanie strat"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.