MSZ: w Nepalu wśród ofiar nie ma Polaków

MSZ: w Nepalu wśród ofiar nie ma Polaków
(fot. PAP/EPA/NARENDRA SHRESTHA)
PAP / pk

Do chwili obecnej nie ma informacji o Polakach poszkodowanych w Nepalu - podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze. W sobotę doszło tam do silnego trzęsienia ziemi, w wyniku którego zginęło już 449 osób.

"Konsul honorowy RP w Katmandu poprosił lokalną policję turystyczną o informację na temat ilości Polaków przebywających w Nepalu" - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze.

Nepalska policja poinformowała, że liczba ofiar śmiertelnych sobotniego trzęsienia ziemi, do jakiego doszło w okolicy stolicy kraju, wzrosła do 449 osób. Służby bezpieczeństwa podkreślają, że są setki rannych, a wiele budynków w Katmandu zostało zniszczonych.

Epicentrum wstrząsów odnotowano przed południem czasu lokalnego, 80 km na wschód od miasta Pokhara w środkowej części kraju - podały amerykańskie służby geologiczne USGS. Ich zdaniem trzęsienie ziemi miało siłę 7,9 w skali Richtera. Wstrząsy były odczuwalne nie tylko w Nepalu, ale także w pobliskich państwach - Indiach, Pakistanie i Bangladeszu, gdzie również odnotowano duże zniszczenia.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

MSZ: w Nepalu wśród ofiar nie ma Polaków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.