Dane o cudzoziemcach, ofiarach trzęsienia ziemi

Dane o cudzoziemcach, ofiarach trzęsienia ziemi
(fot. EPA/Hemanta Shrestha)
PAP / psd

Po trzęsieniu ziemi w Nepalu, w którym zginęło według ostatnich danych ok. 2200 osób, poszczególne kraje informują o przebywających tam w czasie kataklizmu swych obywatelach. Łącznie w Nepalu było 300 tysięcy zagranicznych turystów, kilkuset na Mount Everest.

Jak podało MSZ Austrii, w Nepalu przebywało około 250 obywateli tego kraju, ale brak doniesień, by ktoś z nich ucierpiał.

DEON.PL POLECA
Według obecnych danych nie ma również ofiar wśród obywateli Belgii, Francji, Litwy, Polski, Rosji, Rumunii i Szwecji - powiadomiły te kraje. W czasie trzęsienia ziemi przebywało w Nepalu około 500 Francuzów, 19 Rumunów, 25 Litwinów i około 40 Szwedów.

Zginął w Nepalu obywatel Estonii - podało MSZ w Tallinie. Spośród około 30 obywateli Estonii udało się skontaktować z 25; trwają starania, by wyjaśnić sytuację czterech dalszych osób - oświadczyło ministerstwo.

Media łotewskie przekazały, że w Nepalu było w czasie trzęsienia 41 obywateli tego kraju i cztery osoby są zaginione.

Jak poinformowało MSZ Bangladeszu, w Nepalu nie zginął żaden z obywateli tego kraju, ale w samym Bangladeszu w wyniku wstrząsów zginęły cztery osoby. Również nikt z obywateli Indii nie zginął w samym Nepalu, niemniej w Indiach liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła około 60. Indie ewakuowały z Nepalu blisko 800 swych obywateli.

Zginęło w Nepalu czterech obywateli Chin, a 10 zostało rannych - podała ambasada Chin w Katmandu. MSZ Indonezji wciąż usiłuje skontaktować się z 18 swoimi obywatelami. W czasie sobotniego trzęsienia w Nepalu było 34 Indonezyjczyków.

Ambasada Izraela zdołała dotąd skontaktować się z czterystoma spośród około 600 Izraelczyków przebywających w Nepalu. Również Japonia, choć nie ma informacji o zabitych lub rannych rodakach, wciąż weryfikuje informacje na temat miejsca ich pobytu.

Obywatele Malezji, w tym grupa alpinistów, nie ucierpieli w trzęsieniu, podobnie jak dwóch obywateli Filipin - powiadomiły te kraje.

Korea Południowa ze swej strony poinformowała o trzech rannych rodakach. Ogółem w Nepalu mieszka na stałe 650 Koreańczyków, a w czasie trzęsienia ziemi przebywało tam około tysiąca koreańskich turystów.

Informacji na temat swych obywateli w Nepalu nie udzieliły dotąd: Wielka Brytania, Niemcy i Włochy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dane o cudzoziemcach, ofiarach trzęsienia ziemi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.