Musimy "stanąć po stronie Polaków na Wschodzie"

Musimy "stanąć po stronie Polaków na Wschodzie"
(fot. PAP/Marcin Obara)
PAP / pk

Polskie państwo musi stanąć po stronie Polaków na Wschodzie, którzy chcą wrócić do kraju - powiedziała w środę wiceprezes PiS Beata Szydło. Z wolontariuszami kandydatka PiS na premiera przygotowała paczki, które trafią do Polaków w Mariupolu na Ukrainie.

-  Dzisiaj polskie państwo musi stanąć po stronie naszych rodaków, którzy są na Wschodzie i chcą powrócić do swojej ojczyzny, do swoich korzeni. To jest nasze zobowiązanie moralne, a także obowiązek wobec osób, które przez tak długi czas nie mają wsparcia - powiedziała kandydatka PiS na premiera.

Szydło mówiła, że bardzo się cieszy, że Polakom na Wschodzie pomagają obywatele. Powiedziała, że jest to gest solidarności dający poczucie, że w Polsce o nich się pamięta.

Mówiła, że jest gotowy obywatelski projekt ustawy o repatriantach. Dodała, że jeśli PiS po wyborach parlamentarnych będzie tworzyć rząd, to ten projekt dołączy do pakietu projektów, by ustawa mogła być w końcu przyjęta. Zaznaczyła, że koalicja PO i PSL nie chciała uchwalenia ustawy o repatriantach - jak powiedziała Szydło - projekt w tej sprawie został zamrożony w sejmowej komisji.

Dziękowała wszystkim angażującym się w pomoc Polakom na Wschodzie.

Wolontariusze z fundacji "Kresy w potrzebie - Polacy Polakom" w siedzibie Caritasu przygotowali dotąd ok. 100 paczek, które mają trafić do ok. 80 Polaków w Mariupolu. Są to produkty żywnościowe i chemiczne, a także produkty dla dzieci.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Musimy "stanąć po stronie Polaków na Wschodzie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.