Na posiedzeniu RBN o cyberbezpieczeństwie

Na posiedzeniu RBN o cyberbezpieczeństwie
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / ptsj

Podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego omówiono doktrynę cyberbezpieczeństwa Polski, która zostanie zamieniona na dokument i będzie podstawą dalszego kształtowania działań państwa - powiedział po poniedziałkowym spotkaniu RBN prezydent Bronisław Komorowski.

Poinformował, że podczas posiedzenia doktrynę cyberbezpieczeństwa zaprezentował szef BBN Stanisław Koziej. Zostanie ona, w wyniku wspólnej pracy BBN, Ministerstwa Obrony Narodowej i rządu, zamieniona w dokument, który będzie podstawą do dalszego działania państwa polskiego na rzecz cyberbezpieczeństwa.

Jak dodał prezydent, drugim tematem obrad było przedstawienie realizacji priorytetowych zadań wynikających z programu wzmocnienia bezpieczeństwa Polski w 2015 roku. Ma to związek ze zmienioną na niekorzyść sytuacją bezpieczeństwa w naszym regionie Europy z powodu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak zaprezentował podczas posiedzenia podjęte w tej sprawie działania.

"Już jesteśmy na etapie uruchamiania konkretnych programów, mających na celu realne wzmocnienie odporności państwa polskiego nie tylko na zagrożenia, ale także uzyskiwanie dodatkowych zdolności w wyniku wzmocnienia Polskich Sił Zbrojnych" - powiedział Komorowski.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Na posiedzeniu RBN o cyberbezpieczeństwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.