IMGW: Nadchodzi fala upałów. Gorąco będzie cały weekend

IMGW: Nadchodzi fala upałów. Gorąco będzie cały weekend
Fot. Eillen / Depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP/mł

Od czwartku na zachodzie - do 31 stopni. W weekend w całym kraju od 30 do 34 st. C. Tym razem nie będzie jednak gwałtownych burz.

Już w czwartek na zachodzie i południowym zachodzie Polski będzie upalna pogoda z temperaturą do 31 stopni. Pod koniec tygodnia taki upał będzie już w całym kraju, a na zachodzie zapanują tropiki - nawet 35 st. C.

"Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, więc możemy mówić o upałach" – wyjaśnia synoptyk IMGW Jakub Gawron. W zachodnich i południowo-zachodnich województwach termometry pokażą w czwartek jeszcze więcej - do 31 stopni. Z tego powodu IMGW ogłosił ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia w woj. lubuskim i opolskim oraz w części woj. zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Nieco chłodniej będzie na wschodzie. Tam zapanuje przyjemna letnia temperatura maksymalna od 24 do 25 stopni. Nad morzem i obszarach podgórskich na termometrach bardziej rześko - od 21 do 23 st. C.

Upał nadejdzie spokojnie - bez dynamicznych zmian. "Nie czekają nas burze. Ze zjawisk atmosferycznych będą jedynie słabe, przelotne opady deszczu, które wystąpią w południowej połowie kraju" – przewiduje Jakub Gawron.

W kolejnych dniach coraz cieplej. Gorące powietrze będzie docierało do centrum kraju. Następnie dotrze na południe. W weekend już w całym kraju termometry będą pokazywały w cieniu od 30 do 34 st. C. Niewykluczone, że w zachodniej części Polski nawet do 35 st. C.

"Tak będzie w sobotę, niedzielę i w poniedziałek" - prognozuje synoptyk.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jim Harbaugh SJ
25,83 zł
36,90 zł

Niezwykłe spotkanie dwóch duchowych dróg 

Czy Dwanaście Kroków i Ćwiczenia św. Ignacego Loyoli mają ze sobą coś wspólnego? Zarówno św. Ignacy, jak i Bill Wilson – założyciel ruchu Anonimowych Alkoholików – znaleźli się na...

Skomentuj artykuł

IMGW: Nadchodzi fala upałów. Gorąco będzie cały weekend
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.