"Należy dalej modernizować polską wieś"

"Należy dalej modernizować polską wieś"
(fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
PAP / zylka

W latach 90. popełniono błędy względem polskiej wsi, młodym ludziom nie dano możliwości rozwoju - mówił w czwartek w Uzarzewie koło Poznania kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski. Podkreślił, że wieś wymaga dalszej modernizacji.

Szef SLD odwiedził Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe w Uzarzewie powstałe na terenach dawnego PGR.

- Tutaj pracownicy sami zbudowali swoją firmę, nie poddali się. Lata 90. to był czas ideologicznej walki z polską wsią, gdy niszczono PGR-y i nie dawano nic w zamian. Nie zwrócono się do młodych ludzi, którzy zostali uwięzieni na wsi i nie dano im żadnych możliwości rozwoju i edukacji - powiedział.

Jak dodał, to SLD wprowadził Polskę do Unii Europejskiej, a jednym z pozytywnych elementów wstąpienia do Wspólnoty była wielka pomoc dla rolnictwa.

- Zrobiliśmy wielki skok cywilizacyjny na polskiej wsi. Żałuję, że dalej to nie następowało, aby modernizować polską wieś i by ona się rozwijała, miała te same możliwości co miasta, co ludzie mieszkający w polskich miastach - powiedział.

DEON.PL POLECA

 

Napieralski stwierdził, że posłowie lewicy cały czas pracują nad dobrymi rozwiązaniami dla polskiej wsi. Jak zapewnił, gdyby został prezydentem, zwróciłby na sprawy wsi szczególną uwagę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Należy dalej modernizować polską wieś"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.