Napieralski będzie polemizował z premierem

Napieralski będzie polemizował z premierem
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / drr

Szef SLD Grzegorz Napieralski przygotowuje tekst polemiczny wobec artykułu premiera Donalda Tuska opublikowanego w sobotniej "Gazecie Wyborczej" - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Sojuszu Tomasz Kalita. Tekst ma być gotowy na środę.

W weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej" ukazał się obszerny artykuł, w którym Tusk przedstawił bilans prac swojego rządu oraz odpowiadał krytykom zarzucającym mu zbyt wolne tempo przemian w Polsce. Przekonywał m.in., że rząd przeprowadza głębokie reformy, a jednym z grzechów jego ekipy jest to, że nie potrafi przebić się z nimi do opinii publicznej.

DEON.PL POLECA

W sobotę Centrum Informacyjne Rządu uruchomiło ponadto specjalną podstronę internetową poświęconą realizacji obietnic z expose premiera. Jest tam zakładka "70 ZMIAN NA LEPSZE - ZAGŁOSUJ", gdzie można oddać głos na wybrane działania rządu.

- Przewodniczący Grzegorz Napieralski w swym tekście chce się odnieść do tez i sprawozdania, które przedstawił premier w "GW", ale przede wszystkim wskazać to w jaki sposób szef rządu manipuluje niektórymi faktami - powiedział Kalita. Jego zdaniem, dotyczy to chociażby wykorzystania funduszy unijnych, czy realizacji inwestycji infrastrukturalnych.

Kalita zapewnił, że artykuł Napieralskiego będzie "poważny i merytoryczny".

Współpracownicy lidera Sojuszu chcą, by publikacja również ukazała się w "Gazecie Wyborczej". - Wstępnie zasygnalizowaliśmy "GW" chęć publikacji tego tekstu, czekamy na odpowiedź. Nie wyobrażamy sobie, żeby "Gazeta" uniemożliwiła nam taką publikację - zaznaczył Kalita. Gdyby tak się jednak stało - dodał - wówczas współpracownicy Napieralskiego zwrócą się z podobną propozycją do innych ogólnopolskich dzienników.

- To znakomita kolejna sztuczka pana premiera. On wmawia nam na samym początku, że nie mógł się przebić do opinii publicznej z tym, że tak dużo robi. Pytam, co zrobił, bo my realnych działań nie widzimy - mówił o artykule Tuska w "GW" w Gdańsku na konferencji prasowej Grzegorz Napieralski. Zdaniem Napieralskiego na podstawie tego tekstu wypada nazwać Tuska "premierem wkrótce"

- Bo tak premier Donald Tusk przyzwyczaił nas przez te lata, że np. wkrótce złożymy ustawę o in vitro, wkrótce wejdzie projekt naprawy finansów publicznych, wkrótce zmienimy to, wkrótce zmienimy tamto, wkrótce naprawdę będzie dobrze - dodał lider Sojuszu.

W opinii Napieralskiego premier i Platforma Obywatelska "nie robili nic, bo uważali, że nie ma co zadzierać z żadną grupą społeczną", ponieważ jedynym ich politycznym celem jest utrzymanie władzy przez drugą kadencję.

Napieralski podczas pobytu w Gdańsku spotkał się z władzami Stoczni Gdańsk oraz działającymi tam związkami zawodowymi. Rozmowy dotyczyły m.in. przyszłości firmy oraz całego sektora okrętowego.

Kalita podkreślił, że SLD traktuje tekst premiera jako "jego ostatnią spowiedź". - Uważamy, że społeczeństwo powinno wyznaczyć teraz panu premierowi pokutę i najlepiej, żeby były to cztery lata w ławach opozycji - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Napieralski będzie polemizował z premierem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.