Nawałnice nad Polską - jedna osoba nie żyje

Nawałnice nad Polską - jedna osoba nie żyje
(fot. PAP/EPA/MARC MUELLER)
6 lat temu
PAP/rj

Jedna osoba zginęła w wyniku nawałnic, jakie przeszły w woj. śląskim - poinformował w środę dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Dotąd odebrano ponad 500 interwencji. Burze spowodowały utrudnienia w ruchu pociągów na terenie kraju.

- W miejscowości Studzionka drzewo przewróciło się na samochód. Zginęła jedna osoba - podał dyżurny WCZK.

Dodał, że dotąd wpłynęło ponad 500 różnych interwencji (red. w woj. śląskim). - Mamy utrudnienia na drodze krajowej nr 1 (DK 1) w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie utrudnienia odnotowano w obu kierunkach. W Łaziskach Górnych na DK 81 wstrzymany został ruch w kierunku na Wisłę - powiedział dyżurny.

Utrudnienia odnotowano również na dwóch odcinkach kolejowych - Katowice-Bielsko-Biała oraz Katowice-Rybnik. Trasy blokują połamane drzewa, zerwana została sieć trakcyjna. - Otrzymaliśmy również informacje o uszkodzeniach gazociągu, m.in. w Czechowicach-Dziedzicach, miejscowościach Kobiór oraz Wisła Mała - poinformował dyżurny. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały, że silne burze spowodowały utrudnienia w ruchu pociągów na terenie kraju.

Silna burza w rejonie Poznania i powalone drzewa zablokowały trasę Poznań Wola-Kiekrz. Zatrzymany został ok. godz. 1 pociąg Świnoujście-Kraków Uznam. Utrudnienia dotyczą również 6 innych pociągów z Poznania w kierunku Szczecina. Jak informuje PKP PLK, pasażerowie są informowani o sytuacji, wydano napoje. Na linii działają służby techniczne i straż pożarna. Informacje o utrudnieniach są przekazywane w pociągach oraz na dworcach i przystankach. Zarządca infrastruktury współpracuje z przewoźnikami w celu ograniczenia utrudnień.

Potężne burze przeszły również w rejonie Krakowa oraz w okolicach Zielonej Góry. Służby techniczne i ekipy pociągów do naprawy sieci współpracują ze strażą pożarną.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nawałnice nad Polską - jedna osoba nie żyje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.