"NDz": Gdzie wrzucono słuchaczy Radia Maryja

PAP / psd

Rządowy program równościowy piętnuje słuchaczy Radia Maryja, żeby zbudować tezę o złym samopoczuciu homoseksualnych aktywistów, twiedzi "Nasz Dziennik".

Gazeta wyjaśnia, że chodzi o Krajowy Program Działań na rzecz Równego Traktowania na lata 2013-2016, przygotowany w biurze pełnomocnika rządu Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

W dokumencie tym wykorzystano fragmenty raportu z badań sondażowych prowadzonych w ramach projektu "Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia". Tam zaś "słuchacz Radia Maryja" został wrzucony do zestawu średniego dystansu społecznego Polek i Polaków do grup narażonych na nierówne traktowanie, obok (najbardziej zdystansowanych społecznie) gejów, transseksualistów, biseksualistów, ale też w sąsiedztwie mniejszości narodowych, etnicznych, grup wyznaniowych czy osób niepełnosprawnych.

Jakimi kryteriami posłużyli się autorzy raportu "wrzucając" słuchaczy katolickiej rozgłośni do rządowego programu, nie wiadomo. Musi to jednak razić, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że grupa ta nie została uwzględniona w statystykach dotyczących dyskryminacji, pisze gazeta.

DEON.PL POLECA


A tu odpowiedzi mogłyby być niewygodne, szczególnie jeśli wspopmnieć problemy Telewizji Trwam z przyznaniem jej miejsca na multipleksie i masowe marsze przeciw dyskryminacji katolików w sferze środków społecznego komunikowania, twierdzi "Nasz Dziennik".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"NDz": Gdzie wrzucono słuchaczy Radia Maryja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.