"Nie było alkoholu w organizmie Leppera"

"Nie było alkoholu w organizmie Leppera"
Pogrzeb Andrzeja Leppera (fot. PAP/Adam Warżawa)
PAP / drr

Nie było alkoholu w organizmie Andrzeja Leppera - podała prokuratura, powołując się na wyniki sekcji zwłok. Śledczy wciąż czekają na wyniki badań toksykologicznych byłego wicepremiera.

Prokurator nie potrafiła określić precyzyjnego terminu przedstawienia opinii toksykologicznej, która ma wykazać, czy w jego organizmie nie było trucizny.

Szef Samoobrony, b. wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona Andrzej Lepper został znaleziony martwy 5 sierpnia w warszawskiej siedzibie partii. Leppera - powieszonego w łazience na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego - znalazł ok. godz. 16.20 jego zięć.

Niektórzy byli współpracownicy Leppera nie wierzą w samobójstwo. Z kolei według szefa Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysława Serafina, w ostatnim czasie w życiu Leppera nastąpił "ogromny natłok negatywnych zdarzeń", m.in. choroba syna, trudności w gospodarstwie, groźba więzienia.

Lewandowska ustosunkowała się do podnoszonej w mediach kwestii, czy błędem nie było wszczęcie śledztwa dopiero w poniedziałek 8 sierpnia, a nie jeszcze w piątek, w dniu śmierci. Podkreśliła, że postanowienie o wszczęciu śledztwa wydano na podstawie art. 308 Kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z nim prokurator albo policja mogą w każdej sprawie, w wypadkach nie cierpiących zwłoki, przeprowadzać w niezbędnym zakresie czynności procesowe jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa. Czynności takie mogą być dokonywane w ciągu pięciu dni od dnia pierwszej czynności, a czas trwania śledztwa liczy się wówczas od pierwszej czynności.

- W przedmiotowej sprawie czynności procesowe w niezbędnym zakresie prowadzono od 5 sierpnia, przebiegały one planowo i rytmicznie. Wszczęcie śledztwa po upływie trzech dni było zgodne z art. 308 Kpk i w żaden sposób nie zatamowało prawidłowej realizacji czynności procesowych - oświadczyła rzeczniczka prokuratury.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Nie było alkoholu w organizmie Leppera"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.