Nie chcą przesłuchać członków komisji Millera

Nie chcą przesłuchać członków komisji Millera
Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie oddaliła wniosek mec. Piotra Pszczółkowskiego, który domagał się przesłuchania członków komisji Millera. (fot. Wikimedia Commons)
Katarzyna Pawlak / Gazeta Polska codziennie/ slo

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie oddaliła wniosek mec. Piotra Pszczółkowskiego, który domagał się przesłuchania członków komisji Millera. Adwokat jednak się nie poddaje. - Ponowiłem już wniosek, poszerzając jednocześnie jego uzasadnienie - powiedział w rozmowie z "Codzienną".

Prokurator ppłk Janusz Wójcik przyznał w rozmowie z "Codzienną", że wniosek pełnomocnika 17 rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej został odrzucony. Nie wyjaśnił jednak, z jakiego powodu. Zaznaczył także, że raczej nie należy spodziewać się komunikatu prokuratury w tej sprawie.

- WPO w Warszawie oddaliła wniosek jako niedopuszczalny, informując mnie, że jest związana zakazem dowodowym z art. 134 ust. 1 lit. f ustawy Prawo lotnicze, wprowadzonym do polskiego prawa dopiero po katastrofie smoleńskiej. W uproszczeniu chodzi o niemożność przesłuchania przez prokuratora członków komisji lotnictwa państwowego [PKBWL]. Uważam, że WPO w Warszawie nie powinna w prowadzonym przez nią postępowaniu dotyczącym katastrofy smoleńskiej powoływać się na ten przepis. Ma on charakter przejściowy i nie dotyczy sprawy śledztwa smoleńskiego.

Wiecej w "Gazeta Polska codziennie"

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie chcą przesłuchać członków komisji Millera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.