Nie liczą się z nami. To "zasługa" Tuska

Nie liczą się z nami. To "zasługa" Tuska
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / slo

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w piątek, że w europejskiej polityce liczą się z tymi, którzy tworzą jakieś problemy, a nie z tymi, którzy wszystkich całują po rękach. W ten sposób skomentował możliwość powołania Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Prezes PiS uczestniczył w piątek po południu w Mikołowie (Śląskie) w spotkaniu z mieszkańcami miasta. Wśród pytań z sali padło również to o możliwość europejskiej nominacji dla premiera. - Powtórzę, choć niektórzy to wyśmiewają - Donald Tusk jak najdalej od Polski - powiedział.

DEON.PL POLECA- Ja Europę też trochę znam. Np. pan Barroso, który pełni nieporównanie ważniejszą funkcję, bo przewodniczącego Komisji Europejskiej - ja nie zauważyłem, żeby Portugalia, która też ledwie dycha, coś na tym zyskała, może trochę Portugalczyków zatrudnił w Unii Europejskiej. Jestem przekonany, że pan Tusk nawet tego nie zrobi, bo się będzie wstydził - mówił Kaczyński.

Zdaniem lidera PiS na kwestię nominacji dla Polaków na stanowiska w Unii Europejskiej powinniśmy patrzeć "jak wielki europejski naród". - Nie możemy tego traktować jako takie prezenciki dla tych małych i słabych. Naprawdę powinniśmy się mocniej poczuć. Polska powinna być w UE państwem współdecydującym, a niestety tak nie jest. To jest "zasługa" Donalda Tuska. W polityce liczą się z tymi, którzy tworzą jakieś problemy - jak ktoś wszystkich po rękach całuje, na wszystko się zgadza, to się z nim kompletnie nie liczą - dodał.

Kaczyński podczas spotkania w Mikołowie zachęcał do wzięcia udziału w planowanych na 7 września wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim i głosowania na kandydatkę PiS pos. Izabelę Kloc.

Podkreślał, że Śląsk to miejsce szczególne. - To stolica polskiej pracy - taki region, gdzie ta praca była zawsze najbardziej szanowana, najbardziej rzetelnie wykonywana, gdzie określała status człowieka - szacunek albo odmowa szacunku wynikała przede wszystkim z tego, jak pracuje - mówił Kaczyński.

Pytany o przyszłość polskiego górnictwa prezes PiS ocenił, że polski węgiel postrzega jako bogactwo narodowe, które zapewnia Polsce bezpieczeństwo energetyczne. - Będziemy bronić polskiego węgla, obronimy go - zapewnił.

W wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim, które odbędą się 7 września kandydatka PiS zmierzy się z Piotrem Chmielowskim (SLD), Markiem Krząkałą (PO) i Maciejem Urbańczykiem (Kongres Nowej Prawicy).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie liczą się z nami. To "zasługa" Tuska
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.