Polacy zapomną o taśmach z politykami PO?

Polacy zapomną o taśmach z politykami PO?
(fot. youtube.com)
PAP / slo

 Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna kampanię billboardową i internetową, w której przypomni o nagranych rozmowach polityków PO. Na billboardach znajdą się zdjęcia m.in. Donalda Tuska, Elżbiety Bieńkowskiej, Radosława Sikorskiego i Bartłomieja Sienkiewicza.

W ramach kampanii w największych polskich miastach pojawi się ponad tysiąc billboardów. Jak zapowiadają politycy PiS, planowana jest także akcja internetowa.

Według polityków PiS, celem akcji jest m.in. niedopuszczenie, by Polacy zapomnieli o sprawie, którą rozpoczęły upublicznione przez tygodnik "Wprost" nagrania rozmów polityków PO.

- Donald Tusk chce zapomnieć o "taśmach prawdy". Chce też, by zapomnieli o nich Polacy. Nie pozwolimy na to. Będą dalsze odsłony naszej akcji - zapowiedział w rozmowie z PAP poseł PiS Marcin Mastalerek.

DEON.PL POLECA

Na billboardach mają pojawić się zdjęcia Donalda Tuska, Elżbiety Bieńkowskiej, Radosława Sikorskiego i Bartłomieja Sienkiewicza, z podpisem "By żyło się lepiej władzy", nawiązujący do hasła wyborczego PO - "By żyło się lepiej wszystkim".

Jak tłumaczył podczas sobotniej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński, pierwotnie hasło miało być zgodne z tytułem całej kampanii, czyli "By żyło się lepiej sitwie". Zaznaczył, że doszło jednak do zmiany, ponieważ korekty zażądała agencja reklamowa, z którą partia podpisała kontrakt.

- W Polsce zaczyna obowiązywać cenzura. Nie mieliśmy innego wyjścia, bo już zapłaciliśmy. (...) To nowa sytuacja w Polsce, przeciwko której trzeba zaprotestować - mówił Kaczyński.

Prezes PiS przedstawił także zarzuty wobec Państwowej Komisji Wyborczej. Mówił m.in., że w Warszawie pojawiły się już plakaty ewentualnych kandydatów na prezydenta stolicy - radnego SLD Sebastiana Wierzbickiego i burmistrza dzielnicy Ursynów Piotra Guziała, pomimo że formalnie nie rozpoczęła się jeszcze kampania przed wyborami samorządowymi. - Nie słychać, by PKW coś na ten temat mówiła - dodał.

Jak zauważył, PiS przedstawiło już niektórych swoich kandydatów na prezentów miast w nadchodzących wyborach. - Już PKW była łaskawa zabrać głos, że tak nie powinno być, że to kampania wyborcza - powiedział Kaczyński.

Chciałem zapytać przewodniczącego PKW Stefana Jaworskiego, czy on jest on szefem komisji sił, które dzisiaj rządzą Polską, czy też jest szefem komisji, która ma być obiektywna - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.

- Maszerujemy na wschód, bo tylko w tamtych realiach można by ten system, który żyje w Polsce - system sitw, nadużyć, złodziejstwa - zmienić - uważa Kaczyński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polacy zapomną o taśmach z politykami PO?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.