Nie żyje aktor Kazimierz Mazur. Zagrał m.in w "Noce i dnie" i w "Barwach szczęścia"

Nie żyje aktor Kazimierz Mazur. Zagrał m.in w "Noce i dnie" i w "Barwach szczęścia"
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Zmarł aktor Kazimierz Mazur, słynny Tomaszek Niechcic w filmie i serialu "Noce i dnie". Miał 74 lata. Informację o śmierci artysty przekazał w mediach społecznościowych jego syn.

"Dziś odszedł mój największy Przyjaciel, Tata, wybitny Aktor, Kochany Człowiek. Kazimierz Mazur. Przemierzaliśmy razem Noce I Dnie. Dobranoc Mój Kochany" - czytamy we wpisie.

Kim był Kazimierz Mazur?

Kazimierz Mazur urodził się w 1948 r. W 1974 r. ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Popularność przyniosła mu rola Tomaszka Niechcica w filmie i serialu "Noce i dnie". Mazur był znany z licznych ról serialowych, filmowych, był także aktorem dubbingowym. Grał również w takich produkcjach, jak "Różyczka", "Rozmowy kontrolowane", "Zemsta". Był znany również z roli Tomasza Wiśniewskiego w serialu "Barwy Szczęścia".

Pierwszą żoną Kazimierza Mazura była impresario Beata Bogdańska-Mazur. Ich synem jest Kazimierz Mazur, również aktor. Drugą żoną była kompozytorka Katarzyna Gärtner, z którą artysta mieszkał w Komaszycach pod Kielcami.

Był rodzimowiercą, współzałożycielem zarejestrowanego w 1995 roku Rodzimego Kościoła Polskiego, w którym pełnił rolę Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku, sekretarza i skarbnika.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Koprowicz

Będziesz tu, na ziemi, żyła krótko – czy w imię mistycznych znaków należy poświęcić własne życie, aby ratować cudze?

Zagłębiając się w beatyfikacyjne dochodzenie, ksiądz Jan Radlicz zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do obłędu. Kto decyduje...

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktor Kazimierz Mazur. Zagrał m.in w "Noce i dnie" i w "Barwach szczęścia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.