Niedzielski: oprócz rodziny na świętach może pojawić się dodatkowe 5 osób

Niedzielski: oprócz rodziny na świętach może pojawić się dodatkowe 5 osób
fot. PAP/Leszek Szymański
1 miesiąc temu
PAP / pk

Oprócz rodziny na świętach Bożego Narodzenia może pojawić się dodatkowe 5 osób, ale namawiamy do spędzania okresu świątecznego w kameralnym gronie najbliższej rodziny - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia został poproszony o doprecyzowanie informacji nt. ograniczeń podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, był także zapytany o planowane ograniczenia na sylwestra.

Niedzielski wskazywał, że w minionym tygodniu został opublikowany "pakiet regulacyjny", który pokazuje, co będzie się działo w ciągu czterech tygodni od 28 listopada do 27 grudnia, a także projekty rozporządzeń, które będą miały zastosowanie w zależności od tego, jaka będzie dzienna liczba zachorowań.

"Kolejna decyzja, którą podejmiemy będzie podejmowana przed świętami i ona będzie definiowała, co będziemy po świętach robili, a to wszystko zależy od tego, jakie będzie natężenie pandemii, jaki będzie przebieg i przede wszystkim ta dzienna liczba zachorowań" - mówił.

"Jeżeli chodzi o święta, to przyjęliśmy takie rozwiązanie, że oprócz rodziny może pojawić się dodatkowe 5 osób, ale namawiamy do kameralnego, w gronie najbliższej rodziny spędzonego okresu świątecznego tak, żeby to były naprawdę już ostatnie święta, które musimy spędzać w ten sposób" - dodał szef MZ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Niedzielski: oprócz rodziny na świętach może pojawić się dodatkowe 5 osób
Komentarze (5)
JM
~J. M.
27 listopada 2020, 21:28
Czyli nie jedno dodatkowe nakrycie ale pięć?
EA
~Ewa Adam
27 listopada 2020, 10:10
Czyli, jak ma do mnie przyjechać siostra ze szwagrem i ich 4 dzieci, to kogo nie wpuścić za próg? Mam pomysł! Najmłodsze się zaprowadzi do szopki pod kościołem, niech "robi za pastuszka". A panowie policjanci, żeby sprawdzić liczebność gości chyba awansują na szeryfów, bo dla niepoznaki zamiast z "blachą", to z gwiazdą będą chodzić. "Nowa, świecka tradycja", Bareja prorok!
PM
~Piotr Markiewicz
26 listopada 2020, 11:50
Gość jest niepoważny. U mnie będzie tradycyjnie zapraszam całą rodzinę. Będziemy wszyscy razem świętować. Dobrze że nie mam tv w domu bo części społeczeństwa wyprano rozum. Wierzą w ten idiotyczny przekaz medialny. Mieszkam na szczęście na wsi. I duża większość znajomych i sąsiadów dawno przestała wierzyć w te kretynizmy które opowiadają nasi guru. Normalnie funkcjonujemy, witamy się i pomagamy sobie.
AP
~A. P.
26 listopada 2020, 10:27
Ciekawe jak i kto będzie sprawdzał ile osób jest na wigilii? Policja będzie chodzić po domach? Po co ogłaszać zakazy, których nie można egzekwować? Lepszy byłby apel do społeczeństwa o odpowiedzialność.
BS
~Bas seT
26 listopada 2020, 16:18
Panowie policjanci będą chodzili z "szopką" od domu do domu, zamiast kolędników. Taka nowa tradycja nam się narodzi... :'D

Skomentuj artykuł

Niedzielski: oprócz rodziny na świętach może pojawić się dodatkowe 5 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.