Niemcy znoszą obostrzenia dla podróżnych z większości krajów

Niemcy znoszą obostrzenia dla podróżnych z większości krajów
(Fot. pl.depositphotos.com)
1 tydzień temu
PAP/dm

Minister spraw zagranicznych Heiko Maas poinformował, że od1 lipca Niemcy zniosą ograniczenia dla podróżnych z większości krajów z wyjątkiem tych, gdzie występuje wysoki poziom infekcji koronawirusem lub duża liczba zakażeń jego nowymi wariantami.

„Możemy znieść obowiązujące od roku ogólne ograniczenia pandemiczne dla podróżujących z krajów stref ryzyka, gdzie liczba nowych zakażeń nie przekracza 200 przypadków tygodniowo (na 100 tys. mieszkańców - PAP). Zmiana wejdzie w życie od 1 lipca dla przybywających z całego świata” - napisał w komunikacie szef dyplomacji.

Podkreślił, że środki te ułatwią na nowo poruszanie się i turystykę w sezonie letnim.

„W wielu miejscach liczba infekcji spada, a liczba osób zaszczepionych rośnie. Po wielu miesiącach zamknięcia możemy na nowo cieszyć się pewną normalnością, dotyczy ona też podróży” - dodał minister i ponowił apel o ostrożność i respektowanie zasad sanitarnych.

Obostrzenia pozostają w mocy dla podróżnych z krajów, gdzie jest wysoka liczba zakażeń oraz rozprzestrzeniają się nowe warianty koronawirusa. Na liście tej są m.in. Wielka Brytania i Indie.

Zniesienie obostrzeń nie zwalnia z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu na obecność przeciwciał, zielonego certyfikatu (Unijne cyfrowe zaświadczenie COVID-19) czy innych obowiązujących ograniczeń w poruszaniu się po Niemczech.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niemcy znoszą obostrzenia dla podróżnych z większości krajów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.