Jedziesz w weekend w te miejsca? Właśnie tam możesz się zaszczepić

PAP/kb

Zakopiańskie Krupówki, punkt widokowy Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej, a także miejscowości uzdrowiskowe jak Szczawnica czy Krynica-Zdrój – to miejsca, gdzie w weekend odbędzie się akcja szczepień organizowana przez małopolskie władze i lokalnych samorządowców.

W ramach akcji "Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską" przygotowane zostały cztery tysiące dawek jednodawkowego preparatu firmy Johnson & Johnson, którym zaszczepić się będzie mógł każdy chętny. Nie trzeba rejestrować się wcześniej, wystarczy pojawić się na miejscu z dowodem osobistym.

Do udziału w akcji promującej szczepienia i małopolską turystykę, która mocno ucierpiała w wyniku pandemii, wojewoda Łukasz Kmita, wraz z samorządowcami zachęcali podczas czwartkowej konferencji prasowej w Krakowie.

"Mamy przygotowane około czterech tysięcy szczepionek. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że sporo osób już się zaszczepiło. Dlatego apelujemy do wszystkich tych, które myślą o tym, żeby jechać na wakacje, nie męczyć się z testami, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dziś jego gwarancją jest szczepionka" – podkreślił wojewoda.

Kmita przypomniał, że pandemia dotknęła zarówno szpitale i całą służbę zdrowia, jak i samorządowców, a jednym skutecznym sposobem na wyjście z kryzysu jest zabezpieczenie się przed wirusem.

DEON.PL POLECA

"Ten proces chcielibyśmy mieć już za sobą. Aby tak było, musimy się wszyscy zaszczepić. Musimy podjąć nierówną walkę z bardzo podstępnym przeciwnikiem, jakim jest koronawirus" – wskazał wojewoda. Zaapelował przy tym do wszystkich Małopolan, aby informację o akcji przekazywali swoim rodzinom i znajomym.

Zaszczepić będzie się można w godz. 10.00-18.00, przy Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej (gmina Klucze), na rogu ul. Zaruskiego i Krupówek w Zakopanem, obok dolnej stacji kolei linowej w Szczawnicy i przy deptaku, obok pomnika Mickiewicza, w Krynicy-Zdroju.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Solecka

Twoje zdrowie jest zbyt cenne, abyś stracił je przez absurdy systemu

Najważniejsza jest diagnoza. Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest chora, ale czy w zetknięciu z nią jesteśmy bezradni?
Czy lekarstwa muszą być takie drogie?

Skomentuj artykuł

Jedziesz w weekend w te miejsca? Właśnie tam możesz się zaszczepić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.