Nowa "piątka" PiS: 500 plus od pierwszego dziecka, "13-tka" dla emerytów, brak PIT dla młodych

Nowa "piątka" PiS: 500 plus od pierwszego dziecka, "13-tka" dla emerytów, brak PIT dla młodych
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
1 rok temu
PAP / pk

Wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS" zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii.

O nowych elementach programu - "nowej piątce PiS" - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zapowiedział wprowadzenie od 1 lipca 500+ od pierwszego dziecka. "Mamy nowy program, program trudny. Pierwszy jego punkt to 500+ od pierwszego dziecka" - ogłosił na początku konwencji prezes PiS.

Podkreślił też, że jego ugrupowanie pomoże "młodym ludziom wchodzącym w życie". Zapowiedział, że dla młodych, do 26. roku życia nie będzie podatku PIT dla pracowników.

Lider PiS zapowiedział także "trzynastkę" w postaci najniższej emerytury - 1100 zł - dla każdego emeryta. "Zrobimy to w tym roku, i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym i w następnym" - zadeklarował Kaczyński. Jak dodał, pomoc ta ma być wypłacana od maja. Podkreślił, że pomoc emerytom ma być elementem zmniejszania różnic majątkowych w polskim społeczeństwie.

Kaczyński zadeklarował też przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, aby podwoić liczbę przejechanych kilometrów do jednego miliarda z pół miliarda obecnie.

"W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe, głównie PKS, zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów do niespełna pół miliarda. Przywrócimy to, przywrócimy ten miliard, przywrócimy połącznia" - zapowiedział Kaczyński. "Te połączenia, o których mówiłem, połączenia autobusowe, dotyczą oczywiście wszystkich, całej Polski, także wielkich miast, ale przede wszystkim mniejszych miast i wsi" - dodał.

Szef rządu Mateusz Morawiecki podkreślał rolę rodziny oraz zachęcania ludzi młodych do pozostawania w Polsce lub powrotu z migracji. Zapowiedział obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich osób pracujących.

Premier poinformował, że w czerwcu, w lipcu będą prezentowane jeszcze inne punkty programowe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowa "piątka" PiS: 500 plus od pierwszego dziecka, "13-tka" dla emerytów, brak PIT dla młodych
Komentarze (13)
WDR .
WDR .
24 lutego 2019, 17:18
Czy ktoś może wytłumaczyć o co chodzi opozycji z czele z G.Schetyną (nie wiem jaką na tę chwilę mają nazwę? POKO?)? Z jednej strony mówią, że te propozycje rozwalą budżet, a z drugiej, że to oni je proponowali wcześniej i JK je przejął i teraz chce wprowadzić. Czy opozycja na czele ze Schetyną twierdzi, że oni już dawno chcieli rozwalić budżet państwa? ?
PM
Patryk M
24 lutego 2019, 08:05
Zobaczcie poniżej jaka jest reakcja na te słowa osoby ''trytytka'' ''Wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS" zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii.'' Czy można tak bezczelnie wyrażać się o innych osobach? Jakim to ''misiem jest przywołana osoba dla ów ''trytytki'' Tak jak wam pisałem uważajcie na ''trytytke'' ''29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.''  ( List do Rzymian 1 ) Uważajcie na ów  ''trytytke'' W niedługim czasie poznacie kim on jest.
24 lutego 2019, 22:40
Czyżbyś użył tego cytatu z Pisma przypisując mi zabronione prawem czyny, jak zabójstwa? Czy grozisz mi śmiercią, pisząc: "Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci"?
PM
Patryk M
25 lutego 2019, 17:53
Faktycznie chwytasz się już brzytwy. Strach przed prokuraturą zawładną tobą całkowicie. A co do cytatu to chodzi o śmierć drugą czyt. Apokalipsę i przestań z siebie robić błazna. Miej honor i oczekuj ewentualnej  kary orzeczoną przez sąd. ZATEM JAK WIDZISZ TO PAN BÓG GROZI ŚMIERCIĄ ZA CZYNY WYŻEJ WYMIENIONE  ( List do Rzymian 1 ). Doprawdy na co to może wpaść osoba mocno zagrożona karą!
24 lutego 2019, 00:02
Wincyj socjalizmu, wincyj! Koszty pracy stale rosną przez co polska gospodarka nie jest konkurencyjna. Czemu w programie nie ma obniżenia podatków? Bo "zwykły" obywatel tego "nie zauważy". Co innego comiesięczny przelew 500 zł - to widzi każdy.
23 lutego 2019, 19:24
Pytanie, czy Polacy dadzą się kupić za swoje własne pieniądze.
24 lutego 2019, 11:13
Polacy nie są głupi - wolą się dawać za swoje pieniądze kupować, niż terroryzować i ogłupiać.
RC
Robert C
23 lutego 2019, 15:12
effa, rozumiem, że to pytanie retoryczne, ale jest coś co trzeba im oddać. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, w dużej mierze wzięli stąd, że nie pozwolili  tych pieniędzy ukraść przstępcom.
23 lutego 2019, 14:11
Pytanie zasadnicze: a skąd PiS będzie brał pieniądze na kolejne etapy rozdawnictwa? 
23 lutego 2019, 15:58
Po prostu zabiorą złodziejom i nie pozwolą kraść, a dadzą komu się te pieniądze należą. Nie słyszał(aś)eś o mafiach vatowskich itp.?
AB
Aleksander Borowski
25 lutego 2019, 18:16
Sobie zabiorą?
MarzenaD Kowalska
MarzenaD Kowalska
23 lutego 2019, 13:48
Za to PSL, czyli partia wiejska, z raczej konserwatywnymi wyboracami, dołącza do Koalicji Europejskiej i w łączności z : [url]https://twitter.com/MarcinPalade/status/1098852692221411330?s=20[/url]
23 lutego 2019, 23:59
PSL to partia postkomunistyczna. Jak pokazała historia ostatnich 30 lat, pójdzie z każdym, byle tylko dostać się do koryta z państwowymi pieniędzmi, posadami... Dlaczego wieś im wierzy? Bo największe przekręty nie mają miejsca na szczytach władzy lecz w samorządach. Nepotyzm, korupcja, kupczenie stanowiskami to chleb powszedni.

Skomentuj artykuł

Nowa "piątka" PiS: 500 plus od pierwszego dziecka, "13-tka" dla emerytów, brak PIT dla młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.