Nowe informacje ws. śmierci gen. Petelickiego

Nowe informacje ws. śmierci gen. Petelickiego
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / im

Kilka miesięcy potrwa śledztwo w sprawie okoliczności śmierci gen. Sławomira Petelickiego - powiedział PAP rzecznik prowadzącej postępowanie Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura. Potwierdził, że we wtorek przesłuchano Jarosława Kaczyńskiego.

- Czekamy na zamówione przez prokuraturę specjalistyczne ekspertyzy balistyczne, toksykologiczne oraz billingi połączeń zmarłego. Ich uzyskanie zajmie zapewne kilka miesięcy - powiedział PAP prokurator Ślepokura.

O wtorkowym przesłuchaniu lidera PiS poinformowało Radio Zet. Jarosław Kaczyński został wezwany w związku ze swą wypowiedzią z zeszłego wtorku. - Kilka tygodni przed tym wydarzeniem (śmiercią gen. Petelickiego - PAP) pewna osoba, powszechnie znana, wymieniła go na krótkiej liście osób, które bardzo dużo mówią, w związku z czym są zagrożone. Niektóre z tych osób już zostały na różne sposoby uderzone - mówił wówczas dziennikarzom Kaczyński. Prokuratura już wcześniej zapowiedziała, że chce poznać wiedzę prezesa PiS w tej sprawie i go przesłuchać.

- Nic nie wskazuje, żeby można było zmienić przyjętą kwalifikację wstępną czynu z art. 151, prokuratorzy nie natrafili na żaden ślad, który wskazywałby na udział osób trzecich, określili bardzo szeroko zakres swoich działań - mówił we wtorek rano prokurator generalny Andrzej Seremet w radiu RMF FM.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowe informacje ws. śmierci gen. Petelickiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.