Nowy klub może dostać swojego wicemarszałka

Nowy klub może dostać swojego wicemarszałka
(fot. PAP/Jacek Turczyk )
PAP / psd

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna jest skłonny przyznać nowemu klubowi poselskiemu Polska Jest Najważniejsza miejsce w prezydium Sejmu. Jak podkreślił, zawsze był w Sejmie taki obyczaj, że klub miał swojego wicemarszałka.

- Na razie rozmawiałem z panią poseł Joanną Kluzik-Rostkowską oraz z innymi posłami klubu i oni nie aplikują o wicemarszałka Sejmu, nie mają takich oczekiwań. (...) Jeżeli będą aplikować, to uważam, że to jest temat do rozmowy - powiedział w środę wieczorem Schetyna w Polsat News.

- Trudno powiedzieć "nie, bo nie". Trzeba po prostu o tym rozmawiać. (...) To nie jest koło, to jest klub. To jest poważna siła. Tam są politycy w sporej części bardzo doświadczeni - zaznaczył Schetyna.

Dodał, że w pierwszej kolejności razem z posłami PJN musi zająć się kwestiami technicznymi dotyczącymi siedziby klubu, miejsc w sali plenarnej oraz członkostwa w komisjach sejmowych. - Ten tydzień będziemy mieli taki porządkujący - powiedział marszałek Sejmu.

Klub Polska Jest Najważniejsza powstał we wtorek. W jego skład weszło 15 byłych posłów PiS, w tym inicjatorzy stowarzyszenia o tej samej nazwie. Szefem klubu jest Joanna Kluzik-Rostkowska, a jej zastępcami: Paweł Poncyljusz, Elżbieta Jakubiak, Jacek Tomczak i Wojciech Mojzesowicz.

W skład klubu weszli także: Jacek Pilch, Tomasz Dudziński, Jan Ołdakowski, Lena Dąbkowska-Cichocka, Zbysław Owczarski, Adam Gawęda, Jan Filip Libicki, Jacek Tomczak, a także Andrzej Walkowiak, Kazimierz Hajda, Wiesław Kilian.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowy klub może dostać swojego wicemarszałka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.