Nowy spot o PiS o Marii i Lechu Kaczyńskich

Nowy spot o PiS o Marii i Lechu Kaczyńskich
Nowy spot o PiS o Marii i Lechu Kaczyńskich (źr. fot. youtube.com)
PAP / ad

"Oni czekają na prawdę - jesteśmy im to winni" - brzmi przesłanie nowego spotu PiS, który emitowany będzie w najbliższy weekend przed głównymi serwisami informacyjnymi. Film ten został poświęcony pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich.

Większa część dwuminutowego spotu to montaż zdjęć tragicznie zmarłej pary prezydenckiej, na których Maria i Lech Kaczyńscy obejmują się, uśmiechają i wykonują wobec siebie czułe gesty. W tle słychać smutną, romantyczną muzykę.

"Tylko jedna kobieta miała klucz do jego serca. Tylko przy niej był bezpieczny. Razem służyli Polsce. Chciał być z nią do końca życia. Połączyła ich miłość mocniejsza, niż śmierć" - można przeczytać podczas kolejnych odsłon tekstu na czarnym tle.

W filmie pokazano też zdjęcia prywatne pary prezydenckiej i podczas spotkań ze światowymi liderami politycznymi - m.in. Georgem Bushem, Tonym Blairem, Angelą Merkel, Wiktorem Juszczenką, Micheilem Saakaszwilim.

Według rzecznika PiS Adama Hofmana, nie jest to spot, tylko dwuminutowy film, który "ma przywrócić katastrofie smoleńskiej - największej tragedii od II wojny światowej (...) - odpowiednią miarę".

"To nie jest włamanie do garażu ani kradzież roweru. Warto byłoby, aby Polacy przy tych technicznych szczegółach, często nieprawdziwych, przy tych opowieściach Millera, nie zgubili sensu. Sens jest taki: zginął prezydent, zginęła część elity i oni czekają na prawdę, bo tej prawdy dziś nie było" - powiedział rzecznik PiS.

Według PiS, spot przypomina, że zmarła tragicznie para prezydencka zawsze występowała w obronie najważniejszych wartości i do końca służyła ojczyźnie. Film - według PiS - wskazuje także na znaczenie katastrofy smoleńskiej dla państwa polskiego.

"Byli odważni, choć wielu brakowało odwagi, byli honorowi, wśród tych bez honoru, służyli Polsce, kiedy wielu służyło tylko sobie. Byli wierni zasadom, w świecie pełnym zdrady. Oni czekają na prawdę, jesteśmy im to winni" - czyta lektor w trakcie spotu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowy spot o PiS o Marii i Lechu Kaczyńskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.