O godzinie 11:11 ruszył Bieg Niepodległości

O godzinie 11:11 ruszył Bieg Niepodległości
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / ad

Około osiem tysięcy osób ubranych w białe oraz czerwone koszulki wystartowało o godz. 11.11 z al. Jana Pawła II przy ul. Stawki w Warszawie na 10-kilometrową trasę XXIV Biegu Niepodległości. Wśród uczestników są m.in. czołowi w kraju sportowcy - byli i obecni.

"Po raz drugi biorę udział w tej wyjątkowej imprezie. Rok temu nie miałam żadnych problemów z pokonaniem tak długiego, jak dla mnie, dystansu. Mam nadzieję, że i dziś będzie podobnie" - powiedziała PAP brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie w żeglarskiej klasie deskowej RS:X Zofia Klepacka (YKP Warszawa).

DEON.PL POLECA
Również po raz drugi wystartowała w tych zawodach wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu oraz boksie Iwona Guzowska.

"Rok temu byłam przewodnikiem niewidomego zawodnika, teraz towarzyszy mi 20-letni syn Wojciech, który wcześniej nigdy nie zajmował się bieganiem. Przyciągnęłam też z Gdańska czterokrotnego mistrza świata w wioślarstwie, złotego medalistę olimpijskiego z Pekinu Adama Korola. On z kolei biegnie z żoną" - wspomniała posłanka.

Na pokonanie dystansu 10 km główny organizator - Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji - wyznaczył uczestnikom zawodów limit dwóch godzin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O godzinie 11:11 ruszył Bieg Niepodległości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.