Od rana telefony z Androidem pokazują dziwny komunikat. Jak się go pozbyć?

Od rana telefony z Androidem pokazują dziwny komunikat. Jak się go pozbyć?
fot. unsplash.com

Od samego rana widzisz taki komunikat na swoim telefonie? Nie jesteś sam, bo zobaczyły go miliony innych Polaków, którzy korzystają z telefonów z Androidem. Podpowiadamy, jak się go pozbyć.

Od dzisiaj rano (wtorek) spora część użytkowników Androida zgłasza wyjątkowo irytujący błąd. Telefon na dole głównego ekranu wyświetla komunikat: "Google wciąż przestaje działać". Niestety niewiele można z nim zrobić. Każdorazowa próba usunięcia go powoduje, że pojawia się znów za jakiś czas. Komunikat ciągle pojawia się i znika.


Trudno na tę chwilę powiedzieć, co sprawia, że problem występuje. Najprawdopodobniej jakaś część usług Google przestała działać i wywołuje drażniący komunikat. Zanim Google naprawi błąd, możemy jednak sami próbować poradzić sobie z sytuacją.

"Google przestaje działać" - jak usunąć komunikat?

Możemy spróbować dwóch sposobów: odinstalować lub zaktualizować aplikację. Obie czynności możemy wykonać z poziomu aplikacji Google Play. Wyszukujemy w niej aplikację "Google". Pojawią się dwie opcje: "odinstaluj" i "zaktualizuj". Testy, które zostały wykonane przez portal Spider's Web pokazują, że oba wybory pozwalają na rozwiązanie problemu.

DEON.PL POLECA


Jeśli jednak chcemy nadal używać aplikacji, wybierzmy opcję aktualizacji aplikacji. Istnieje niewielkie, ale jednak, prawdopodobieństwo, że problem wywołują inne aplikacje Google. Żeby być pewnym tego, że żadna z nich nie jest przyczyną awarii, warto zaktualizować pozostałe aplikacje w telefonie.

Dziennikarz, publicysta, redaktor DEON.pl. Pisze głównie o kosmosie, zmianach klimatu na Ziemi i nowych technologiach. Po godzinach pasjonują go gry wideo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Ponikło

Poruszająca książka o ostatnich latach życia ks. prof. Józefa Tischnera

Przez lata przekazywał nam mądrość ludzi gór, bo jak wiadomo greccy filozofowie to też górale. Niósł ciężkie brzemię nauczyciela solidarności. Pokazywał, jak myśleć według wartości...

Skomentuj artykuł

Od rana telefony z Androidem pokazują dziwny komunikat. Jak się go pozbyć?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.