Od soboty maseczki nadal obowiązkowe w przestrzeniach wewnętrznych i dużych skupiskach ludzi

Od soboty maseczki nadal obowiązkowe w przestrzeniach wewnętrznych i dużych skupiskach ludzi
fot. PAP/Darek Delmanowicz
6 miesięcy temu
PAP / pk

Rząd od 15 maja znosi obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby - wynika z nowego rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego ograniczeń związanych z epidemią.

"Musimy cały czas pilnować się i nosić maseczki w przestrzeniach wewnętrznych" - zaapelował w piątek szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że również otwartej przestrzeni przy nagromadzeniach ludzi maseczkę należy założyć, aby chronić i siebie i innych.

"W tej chwili zeszliśmy w skali całego kraju poniżej nawet 10 przypadków na 100 tys. (zachorowań na COVID-19 - PAP), bo dzisiaj jest taki pierwszy dzień, kiedy to jest dziewięć z kawałkiem i ta częstotliwość już pozwala podejmować taką decyzję (o możliwości nienoszenia maseczek w przestrzeni otwartej - PAP" - powiedział w piątek dziennikarzom w Rzeszowie Niedzielski.

Podkreślił, że cały wirus jest obecny i w przestrzeniach wewnętrznych musimy nosić maseczki.

"Nie będę ukrywał, że podejmując tą decyzję, mieliśmy pewne wahanie, czy jak dopuścimy możliwość bez maseczki poruszania się na zewnątrz, to czy ta skłonność do zakładania maseczki wewnątrz pomieszczeń nie będzie mniejsza po prostu" - powiedział.

Szef MZ zaapelował o to, aby "cały czas pilnować się w przestrzeniach wewnętrznych" i nosić w nich maseczki, ale również w niektórych przypadkach na przestrzeni otwartej.

"Jeżeli widzicie państwo sytuację, że jest duże nagromadzenie ludzi, to też warto tą maseczkę założyć, żeby chronić siebie i oczywiście chronić innych" - zaapelował.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Od soboty maseczki nadal obowiązkowe w przestrzeniach wewnętrznych i dużych skupiskach ludzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.