Ok. 1,5 tys. miejsc pracy Tarnowskich Górach

PAP / slo

Ok. 1,5 tys. osób ma znaleźć zatrudnienie w otwartym w sobotę w Tarnowskich Górach Śląskim Centrum Hurtu Gwarek. To kompleks handlowy podobny do łódzkich hal Ptak czy warszawskich Maximus.

Gwarek powstał w obiekcie, który przed laty miał stać się największą rzeźnią w kraju. Powierzchnia hal przy wiodącej z Bytomia w kierunku Poznania drodze krajowej nr 11 to ok. 40 tys. m kw. W pierwszym etapie inwestycji na potrzeby handlu zaadaptowano już 26 tys. m kw.

Według informacji biura prasowego Gwarka, spośród obecnie dostępnych w hali ponad 220 stoisk o powierzchni od 27 m kw. wynajęto już ponad 90 proc. W listopadzie tego roku otwarta ma zostać pozostała część obiektu.

Według wstępnych szacunków, dotąd pracę dzięki inwestycji znalazło kilkaset osób, wiele z nich również spoza regionu. Inwestor - od 12 lat zajmujący się wynajmem i zarządzaniem centrami magazynowymi - zapewnia o współpracy w tym zakresie z tarnogórskim urzędem pracy, który m.in. oferuje dotacje na uruchomienie własnego biznesu.

W okolicach Tarnowskich Gór w ostatnim czasie zwolnienia grupowe prowadziły trzy duże zakłady. Jeśli w Gwarku powstanie docelowe 1,5 tys. miejsc pracy, centrum hurtu stanie się największym pracodawcą w okolicy, wyprzedzając pod względem zatrudnienia o ok. 500 osób Hutę Cynku Miasteczko Śląskie.

Oferta najmu powierzchni w Gwarku skierowana jest do hurtowników szeroko pojętej branży "fashion" - handlujących odzieżą, obuwiem, bielizną, artykułami pończoszniczymi, biżuterią, kosmetykami, galanterią skórzaną, materiałami i dodatkami krawieckimi, artykułami dekoracji wnętrz i podobnymi.

Ich klienci mają na razie do dyspozycji m.in. cztery położone w różnych miejscach hali toalety i dwa lokale gastronomiczne. Wystrój wnętrz w kompleksie jest prosty - alejki wyłożono ciemnożółtymi płytkami, ściany pomalowano na biało.

Śląskie Centrum Hurtu Gwarek powstało w całości dzięki polskiemu kapitałowi na terenie Centrum Logistyczno-Magazynowego w Tarnowskich Górach. Jak podaje biuro prasowe Gwarka, koszt inwestycji - liczony wraz z istniejącymi już obiektami - wyniósł dotąd ok. 170 mln zł.

Przedstawiciele inwestora sygnalizują, że jeśli centrum hurtu Gwarek będzie się rozwijało, teren otaczającego go kompleksu logistycznego ma łącznie ponad 33 hektary, na których mogą powstać kolejne hale.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ok. 1,5 tys. miejsc pracy Tarnowskich Górach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.