Orkiestra na wojnie. Kwestują żołnierze

PAP / wab

W Afganistanie we wszystkich polskich bazach wojskowych ruszył w niedzielę rano XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformowała służba prasowa Polskiego Kontyngentu w Afganistanie.

Ze względu na 3,5 godzinne przesunięcie czasowe zbiórka rozpoczęła się na długo przed tym zanim w Polsce wstał dzień. Do akcji dołączyli również żołnierze amerykańscy i afgańscy.

DEON.PL POLECA
Od kilku dni we wszystkich bazach wojskowych prowincji Ghazni, w których stacjonują Polacy trwały przygotowania do udziału w XIX finale WOŚP. Rozklejano plakaty, przygotowano szczegółowe programy oraz akcję informacyjną skierowaną także do żołnierzy amerykańskich i afgańskich. Orkiestra ruszyła w niedzielę o 9.00 rano czasu lokalnego w bazie Ghazni, Quarabagh, Warrior, Vulcan, Giro i jedynej bazie poza prowincją - Bagram.

Kilkudziesięciu kwestarzy w mundurach do późnego wieczora będzie zbierało pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla chorych dzieci. Zbiórce będzie towarzyszyły liczne imprezy m.in. występy zespołów muzycznych Czasza i Zespołu Wokalno-Instrumentalnego FOB Ghazni amerykańskiego iluzjonisty Nelsona Riogelona.

DEON.PL POLECA

Zorganizowano również turniej siatkarski o Puchar Dowódcy PKW, zawody Strong Men, pokazy sprzętu wojskowego oraz prezentację ratunkowego sprzętu medycznego. W ciągu dnia będzie można również wziąć udział w aukcji, na której będą licytowane pamiątki i przedmioty przekazywane na ten cel przez polskich i amerykańskich żołnierzy.

Przez cały czas trwania imprezy, do specjalnych puszek z logiem WOŚP będą zbierane pieniądze. Nad kwestą czuwać będzie sztab, który na bieżąco będzie informować, jaką kwotę do tej pory uzbierano we wszystkich afgańskich bazach wojskowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Orkiestra na wojnie. Kwestują żołnierze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.