Para Prezydencka przygotowała Szlachetną paczkę

Para Prezydencka przygotowała Szlachetną paczkę
(fot. Piotr Woźniakiewicz)
Informacja prasowa / psd

- Szlachetna paczka jednoczy Polaków. Uczy dawania innym, czucia się potrzebnym. Uczy tworzenia prawdziwej wspólnoty. Poprzez wspieranie innych, sami stajemy się lepsi - powiedział Pan Prezydent Andrzej Duda.

Dnia 24 listopada o godz. 17.30 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z wolontariuszami Szlachetnej paczki, by przekazać im prezenty przygotowane dla wybranej przez siebie rodziny w potrzebie. 
- Zaangażowanie w Szlachetną paczkę to tradycja. My włączamy się w ten szlachetny projekt już po raz drugi - powiedziała Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. 
Wolontariusze wręczyli Parze Prezydenckiej medal Szlachetnej paczki, dziękując za Jej zaangażowanie i inspirowanie Polaków do mądrej pomocy. Przekazali też Parze Prezydenckiej Raport o biedzie w Polsce przygotowany przez Szlachetną paczkę, który będzie miał premierę już 4 grudnia. 
Pomoc dla samotnej matki
W tym roku Para Prezydencka przygotowała pomoc dla pani Joanny, samotnie wychowującej trójkę dzieci. Jedno z nich jest niepełnosprawne i wymaga stałej opieki. Pani Joanna sama jest osobą schorowaną, a znaczna odległość od miasta powoduje trudności w znalezieniu pracy. Codzienne życie rodziny jest bardzo ciężkie, a dochód na jednego członka wypada dużo poniżej minimum potrzebnego do normalnego funkcjonowania.
Para Prezydencka zadbała o zaspokojenie najważniejszych potrzeb rodziny - chodziło m.in. o żywność, środki czystości oraz piecyk "koza" do pokoju chłopców, który jest nieogrzewany. - Cieszymy się, że mogliśmy się przyłączyć do tej pięknej, szlachetnej inicjatywy i chociaż częściowo zaspokoić potrzeby rodziny pani Joanny, spełnić niektóre marzenia jej dzieci - powiedziała Pan Prezydent Andrzej Duda.  

Pomagając innym, sami stajemy się lepsi

DEON.PL POLECA
Szlachetna paczka jednoczy Polaków. Uczy dawania innym, czucia się potrzebnym. Uczy tworzenia prawdziwej wspólnoty. Poprzez wspieranie innych, sami stajemy się lepsi - mówił Pan Prezydent Andrzej Duda. - Cieszymy się, że projekt zatacza coraz szersze kręgi, coraz więcej osób przyłącza się do niesienia tej formy pomocy. W zeszłym roku w projekt zaangażowało się prawie milion Polaków.

- Cieszymy się, że możemy być częścią Szlachetnej paczki. Mamy nadzieję, że do pomagania zmobilizuje się cała Polska i zwłaszcza teraz - przed świętami Bożego Narodzenia - połączymy siły. Pokażmy, że potrafimy być solidarni i pamiętamy o innych. I choć Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada dopiero 5 grudnia, chcielibyśmy już dziś wszystkim Państwu podziękować
za okazane serce i zaangażowanie - powiedziała na zakończenie Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. 
Projekt rangi państwowej
Zaangażowanie Głowy Państwa oraz Pierwszej Damy w Szlachetną paczkę to już tradycja. Wcześniej do projektu dołączyła Pierwsza Dama Ś.P. Maria Kaczyńska, a w kolejnych latach Bronisław Komorowski z żoną Anną. 
Finał tegorocznej edycji Paczki przypada na 10-11 grudnia. Jeszcze nie wiadomo do ilu rodzin dotrze pomoc, ponieważ wolontariusze wciąż odwiedzają rodziny. 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Para Prezydencka przygotowała Szlachetną paczkę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.