Pijana matka jechała po nowy telefon, wiozła dwoje małych dzieci

Pijana matka jechała po nowy telefon, wiozła dwoje małych dzieci
Fot. Depositphotos.com
PAP/mł

"Za kierownicą seata siedziała kobieta, od której wyraźnie było czuć alkohol. W samochodzie na tylnej kanapie w fotelikach spało dwoje małych dzieci" – podała podkarpacka policja - "Po drodze uszkodziła samochód i oponę, na szczęście nikt nie ucierpiał podczas jazdy" 

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 24-latka, która kierowała seatem. Okazało się, że jechała kupić telefon i zabrała ze sobą dwójkę swoich dzieci w wieku półtora roku i 3 lat – poinformowała w środę podkarpacka policja.

W informacji zaznaczono, że kobieta została zatrzymana dzięki informacji od innego kierowcy, którego zaniepokoił sposób jej jazdy oraz to, że seat był poważnie uszkodzony, w tym miał przebitą oponę.

Kobieta została zatrzymana przez policjantów na parkingu w Jamnicy. "Za kierownicą seata siedziała kobieta, od której wyraźnie było czuć alkohol. W samochodzie na tylnej kanapie w fotelikach spało dwoje małych dzieci" – podała policja.

Kobieta, jak zaznaczono w policyjnej notatce, to mieszkanka powiatu opatowskiego. "Kobieta bełkotliwie potwierdziła, że kilka godzin wcześniej piła alkohol. Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że 24-latka jechała do Stalowej Woli kupić telefon komórkowy. Na zakupy zabrała półtoraroczną córkę i 3-letniego syna. Po drodze uszkodziła samochód i oponę, na szczęście nikt nie ucierpiał podczas jazdy" – napisali policjanci. Dodatkowo okazało się, że kobieta nie ma prawa jazdy.

DEON.PL POLECA

24-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 1,55 promila alkoholu. Natomiast dzieci trafiły pod opiekę rodziny.

Kobieta usłyszała dwa zarzuty popełnienia przestępstw. Sąd rodzinny oceni czy swoim zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to nawet 5 lat więzienia.

PAP / mł

Zobacz także: Cztery rzeczy, które możesz dzisiaj zrobić dla Ukrainy

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Łukasiewicz

Święta wojna. Jak „boży posłańcy” zawładnęli Afganistanem?

Latami przebywali w ukryciu, by w XXI wieku zawładnąć areną międzynarodową i podbić media. Akty rebelii, zamachy samobójcze, pogarda dla kobiet – to talibowie widziani oczami Zachodu. Ale...

Skomentuj artykuł

Pijana matka jechała po nowy telefon, wiozła dwoje małych dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.