Pilne zebranie Rady Gabinetowej ws. COVID-19

Pilne zebranie Rady Gabinetowej ws. COVID-19
Zdj.: twitter.com/Kancelaria Prezydenta
PAP/tkb

Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy poinformował na twitterze, że ten zwołał na piątek Radę Gabinetową ws. strategii walki z COVID-19.

Radę Gabinetową tworzy cały rząd pod przewodnictwem prezydenta RP. Tylko on ma kompetencje do jej zwołania i zazwyczaj następuje to w sytuacjach kryzysowych bądź wymagających natychmiastowego podjęcia decyzji. 

W ostatnich dniach media obiegały nieoficjalne informacje o możliwości wprowadzenia twardego lockdownu włacznie z godziną policyjną oraz zakazem przemieszczania się. Pod koniec marca spekulacje na ten temat podnieśli dziennikarze RMF FM informując, że "trzeba będzie wrócić do dyskusji o nowych obostrzeniach. A w arsenale pozostaje już tylko jedno: wprowadzony stanem nadzwyczajnym zakaz przemieszczania się"

Nieoficjalne doniesienia skomentował również z-ca rzecznika PiS, Rafał Fogiel: "W tej chwili nie ma planów wprowadzenia godziny policyjnej, mamy nadzieję, że te obecne restrykcje, wprowadzone na razie do 9 kwietnia, wystarczą".

Chwilę po wypowiedzi z-cy rzecznika PiS do sprawy odniósł się prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19. Zapowiedział on, że będzie rekomendował wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną. Rekomendacja pojawiła się przed świętami wielkanocnymi i została odrzucona przez premiera oraz Ministra Zdrowia, który tak podsumował ewentualne wprowadzenie godziny policyjnej czy zakazu przemieszczania się: "Jak wprowadzę jutro godzinę policyjną, to pojutrze ludzie masowo wyjdą w proteście na ulicę".

Obecnie nie wiadomo czego konkretnie będzie dotyczyć zwołane na jutro o godzinie 9:30 posiedzenie Rady Gabinetowej. Rzecznik prezydenta we wpisie na twitterze poinformował jedynie, że ogólny zakres spotkania dotyczy sytuacji epidemiologicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Pilne zebranie Rady Gabinetowej ws. COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.