PiS apeluje o godne zachowanie w rocznicę

PiS apeluje o godne zachowanie w rocznicę
"apelujemy o to, żeby nie zniknęła pamięć o przyczynach tej katastrofy, żeby władze były aktywne, aby odkryć wszystkie okoliczności związane z tą tragedią"
PAP / slo

Politycy PiS zaapelowali w piątek o godne zachowanie w trakcie obchodów pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zwrócili się też do rządu o podjęcie stanowczych działań na rzecz powołania komisji międzynarodowej do zbadania przyczyn tragedii.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak przedstawił stanowisko PiS w sprawie obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej, która przypada w niedzielę, 10 kwietnia.

- PiS zwraca się z apelem do wszystkich, którzy 10 kwietnia będą uczestniczyli w obchodach, o godne zachowanie, uczczenie pamięci tych, którzy polegli pod Smoleńskiem. Jednocześnie apelujemy o to, żeby nie zniknęła pamięć o przyczynach tej katastrofy, żeby władze były aktywne, aby odkryć wszystkie okoliczności związane z tą tragedią - podkreślił.

Błaszczak przekonywał, że tylko przez powołanie międzynarodowej komisji w sprawie katastrofy smoleńskiej uda się dojść do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Apelujemy o stworzenie komisji międzynarodowej. Było to wydarzenie bez precedensu. Komisja międzynarodowa mogłaby przy wsparciu autorytetu NATO, Unii Europejskiej być silnym partnerem wobec Rosji i wymagać od strony rosyjskiej przedstawienia dowodów - dodał.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki przypomniał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska otworzą 12 kwietnia w Brukseli wystawę poświęconą ubiegłorocznej katastrofie smoleńskiej. Dodał, że w uroczystości weźmie udział m.in. szef PE Jerzy Buzek.

DEON.PL POLECA

 

- Wystawa to element informowania europejskiej opinii europejskiej o tym co się stało. To element akcji, którą europosłowie PiS podjęli, żeby umiędzynarodowić śledztwo smoleńskie - podkreślił Czarnecki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PiS apeluje o godne zachowanie w rocznicę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.